W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Most w Gajownikach – otwarcie

Przebudowany most wraz z dojazdami na rzece Czaplinianka w m. Gajowniki (gm. Choroszcz) oficjalnie oddano do użytku. Udział w spotkaniu wzięli: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, samorządowcy, drogowcy i zaproszeni goście.

Przecięcie wstęgi podczas otwarcia mostu w Gajownikach

Przed inwestycją most w Gajownikach i prowadząca do niego gruntowa droga były w złym stanie technicznym. Podczas czwartkowego (29.09.2022 r.) wojewoda gratulował Powiatowi Białostockiemu uzyskania subwencji na tę inwestycję. Mówił, że liczy na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu i komfortu życia. 

Starosta wspominał, jak kilka lat temu odprowadzając dzieci do przedszkola rozmawiał z innymi rodzicami, że tę drogę trzeba przebudować. – Mogliśmy to zrobić dwa lata temu, ale bardziej strategiczny był most w Sienkiewiczach – ze względu na wprowadzone tam ograniczenia tonażu – mówił. 
Jak podkreślał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, most w Gajownikach to istotna inwestycja, ponieważ tą trasą jeździ m.in. autobus szkolny. 

Starosta zapowiada, to nie koniec inwestycji w tym miejscu. - Mamy złożony wniosek na resztę tej drogi powiatowej - do miejscowości Gajowniki-Kolonia. Jeżeli dostaniemy dofinansowanie, to uda nam się przebudować kolejne 700 m - wyjaśnia.

Na przebudowę mostu w Gajownikach Powiat Białostocki uzyskał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. – Poza tym, dzięki wypracowanym oszczędnościom, udało się przebudować dłuższy o 200 metrów odcinek drogi. W sumie inwestycja kosztowała 2,5 mln zł, gdzie subwencja wyniosła 1,2 mln, a resztę kosztów pokryto z budżetów Powiatu Białostockiego i Gminy Choroszcz.
Generalnym Wykonawcą robót była firma BK-TRAS Roboty Drogowe Borsukiewicz Sp. j.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}