W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto pieczonego ziemniaka i innych warzyw

Dzięki wspólnym staraniom pracowników i mieszkańców w DPS Trzy Dęby w Choroszczy zorganizowano spotkanie integracyjne „Święto pieczonego ziemniaka i innych warzyw”.

Święto ziemniaka i innych warzyw w DPS w Choroszczy

W spotkaniu (8.09.2022 r.) wzięli udział mieszkańcy 14. domów pomocy z województwa podlaskiego, przedstawiciele Powiatu Białostockiego i zaproszeni goście. Dzięki organizatorom teren letni kawiarenki DPS Trzy Dęby zamienił się w prawdziwe wiejskie gospodarstwo. Na miejscu czekało wiele atrakcji między innymi: zabawne przedstawienie, wspólny taniec, przeciąganie liny i liczne konkurencje, w których główną rolę odgrywały warzywa.

 

W przerwie pomiędzy sportowymi zmaganiami uczestnicy mogli zasmakować tradycyjnych ziemniaczanych potraw takich jak: babka i kiszka ziemniaczana, placki i kartacze, a także wykonane na miejscu słodkości. Na wszystkich gości czekały swojskie upominki i dyplomy.

Podczas spotkania wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe wraz z dyrektorem Domu Janem Steckiewiczem wręczyli dyplomy i nagrody mieszkańcom, aktywnie uczestniczącym w zajęciach rehabilitacji społecznej. Pracowni kulinarnej DPS wręczyli zaś dyplom wraz z pucharem za zajęcie I miejsca w Światowych Mistrzostwach w pieczeniu babki i kiszki ziemniaczanej, które miały miejsce w sierpniu b.r. w Supraślu.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}