W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obradował Zarząd Powiatu Białostockiego

Zarząd (29.11.2021 r.) podjął uchwałę w sprawie zmian w tegorocznym budżecie. Ma to związek z faktem, iż Powiat Białostocki otrzymał z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej budżetu państwa kwotę 15 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych, tj. sprzętu do metod kształcenia uwagi słuchowej prof. A.A. Tomatisa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łapach.

Zarząd Powiatu Białostockiego - obrady

Koszt zakupu urządzeń wyniesie 63 tys. zł, brakujące 48 tys. zł będzie pochodzić z budżetu Powiatu Białostockiego – zdecydował zarząd. - Od początku kadencji staramy się wzbogacać ofertę terapeutyczną dla najmłodszych, metoda terapii prof. Tomatisa jest już z powodzeniem stosowana w innej naszej placówce - Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Białymstoku – podkreśla starosta Jan Perkowski. Zarząd podpisał ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Choroszczy przy ul. 3 Maja.

Podpisano rozliczenie dotacji przekazanych SP ZOZ w Łapach na: dofinansowanie zadania pn. „Zakup wyposażenia medycznego i niemedycznego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego”,  dofinansowanie zadania pn. „Osprzęt do zabiegów ortopedycznych (w tym laparoskopowych)”.

Podpisano rozliczenie dotacji, przekazanej OSP w Rzędzianach na dofinansowanie zakupu aparatów powietrznych nadciśnieniowych z maską. Podjęto uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2022 zadań publicznych w zakresie powierzenia prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu białostockiego. Zwycięzcą konkursu została Caritas Archidiecezji Białostockiej. Zarząd udzielił pełnomocnictwo Dyrektorowi Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach do zawarcia porozumień, na realizację projektów badawczo-wdrożeniowych w ramach projektu „EcoCentrum Kompetencji BOF utworzenie branżowego centrum kompetencji w obszarze efektywności gospodarowania energia i zasobami”.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}