W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto w ZS od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób uczniowie i kadra przyłączyli się do akcji „Niepodległa do Hymnu”, zainicjowanej w 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej

Szkolna uroczystość (10.11.2021 r) miała charakter edukacyjno-artystyczny. Poświęcono ją głównie wielkim Polakom. Chętni uczniowie z poszczególnych klas przygotowali pokazy slajdów, zawierające informacje na temat Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego oraz innych twórców naszej niepodległości.  Prezentacjom towarzyszyły teksty literackie i wybrane utwory muzyczne, w tym pieśni legionowe. 

W ten sposób społeczność ZS złożyła hołd ludziom, którzy zapewnili nam niepodległość po 123 latach niewoli. Odpowiedziano na apel skierowany do młodego pokolenia przez pozytywistycznego poetę Adama  Asnyka:

Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść:
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!  

(„Do młodych”)
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}