W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oficjalne otwarcie ronda w ciągu ul. Polnej w Gródku

Z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości w Gródku przedstawiciele Powiatu i Gminy oddali oficjalnie do użytku (29.03.2022r.) dwa przebudowane skrzyżowania w ciągu ul. Polnej. W spotkaniu wziął udział senator Mariusz Gromko.

Starosta przemawia

Z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości w Gródku przedstawiciele Powiatu i Gminy oddali oficjalnie do użytku dwa przebudowane skrzyżowania w ciągu ul. Polnej. 

Inwestycja polegała na przebudowie skrzyżowania czterech dróg na rondo, przebudowie skrzyżowania ul Polnej (drogi powiatowej) z ul. Michałowską (droga gminna), budowie chodnika i dwóch zatok autobusowych wzdłuż ul. Polnej, a także budowie kanalizacji deszczowej.

- Inwestycja oznacza, że dobrze układa się współpraca samorządów Powiatu Białostockiego i Gminy Gródek – mówił obecny na uroczystości senator Mariusz Gromko. Przypomniał, że inwestycję zrealizowano ze wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych, a w 2020 r. Powiat pozyskał z FDS 42 mln zł na modernizację dróg. 

- Budujemy wszędzie, czy się nas popiera, czy nie. Nasze hasło to „sercem do ludzi”, więc staramy się by inwestycje powstawały w każdej gminie – mówił podczas spotkania starosta Jan Bolesław Perkowski. Wskazywał, że wiele inwestycji nie byłoby możliwych, gdyby nie pozyskane wsparcie z zewnątrz. Przypomniał, że w tym roku w budżecie Powiatu Białostockiego zaplanowano na inwestycje 100 mln zł – dużo więcej niż w poprzednich latach. 

- Dzięki tej inwestycji jest dużo bezpieczniej (w pobliżu jest cmentarz i market) – mówił wójt Wiesław Kulesza. Dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przebudowy. W planach inwestycji na ten rok wymienił drogę przez Wiejki. - W następnym roku bardzo chcielibyśmy przebudować drogi Słuczanka – Waliły Stacja i Bobrowniki – Mostowlany – Jałówka – mówił wójt.

Wykonawcą przebudowy w Gródku było Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. z Białegostoku. Koszt inwestycji to 1.8 mln zł (blisko 500 tys. zł z FDS, resztę kosztów pokryły Powiat Białostocki i Gmina Gródek).
 

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}