W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Młodzi, zdolni, dobrze wykształceni i w dodatku potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej – kto to taki? To uczestnicy i uczestniczki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego!

uczestnicy konkursu

W środę 23 kwietnia grono 31 dzieci i młodzieży z 5 super szkół z naszego powiatu rywalizowało w czterech dyscyplinach tego wymagającego konkursu. Na młodych ludzi czekał trudny test teoretyczny i wcale nie łatwiejszy sprawdzian praktyczny oraz test skrzyżowań w miasteczku ruchu drogowego w zaprzyjaźnionym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w pięknym Tykocinie. Na dodatek każda drużyna musiała zmierzyć się z wyzwaniem niesienia pierwszej pomocy.

Ostatecznie w grupie I (młodszej) 1 miejsce zajął Jakub Piotrowski ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, 2. miejsce zdobył Tadeusz Trypuć z SP w Tykocinie, a 3. Antonina Kniżewska również z tej szkoły.

W grupie II pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Malinowski, 2. Eryk Drozdowski, a 3. Gabriela Komła – cała trójka reprezentowała SP w Choroszczy.

Drużynowo w I i II grupie najwyższą lokatę drużyna z Choroszczy, 2. miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie, a na 3. miejscu znalazła się grupa reprezentująca Tykocin.

Tuż za podium, po wyrównanej rywalizacji znalazły się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Złotorii i ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem.

Ten turniej nie odbyłby się bez znakomitej współpracy i gościnności gminy Tykocin i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w tym świętującym 600 lat mieście. Dziękujemy burmistrzowi Mariuszowi Dudzińskiemu, dyrektor Marii Annie Frankowskiej i wicedyrektor Annie Konarzewskiej-Pogorzelskiej, dziękujemy też Adamowi Backielowi, radnemu powiatowemu za wsparcie wydarzenia. Dziękujemy również Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego.

Podziękowania kierujemy do niezastąpionej ekipy sędziowskiej do mł. asp. Małgorzaty Boruty i sierż. szt. Sylwestra Słomskiego z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku za przygotowanie testów i przeprowadzenie konkurencji na rowerach w miasteczku ruchu drogowego i na torze przeszkód. Słowa uznania za tak profesjonalne wspieracie kierujemy do kom. Mirosława Żulewskiego - Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Dziękujemy też mł. asp. Dariusza Plichcie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 PSP w Białymstoku za przeprowadzenie konkurencji w pierwszej pomocy.

Dziękujemy serdecznie dyrekcji wszystkich szkół uczestniczących w turnieju i wspaniałym pedagogom, uczącym zasad ruchu drogowego:

Arturowi Wiśniewskiemu i Cezaremu Powichrowskiemu z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tykocinie,

Monice Mojsak ze Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie,

Adamowi Falkowskiemu ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem,

Piotrowi Smalakowi ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy,

i Joannie Lawrenty ze Szkoły Podstawowej w Złotorii.

Teraz na zwycięzców czeka rywalizacja na etapie wojewódzkim – trzymamy kciuki!

Natomiast już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną edycję!

- To ważny turniej, bo bez dobrych kierowców nie będzie bezpiecznie na drogach - mówi starosta Jan Bolesław Perkowski i dodaje: - Powiat białostocki obok inwestowania w drogi dba, aby nie zabrakło edukacji i przygotowywania dzieci i młodzieży do bycia dobrymi użytkownikami dróg i ścieżek rowerowych.

{"register":{"columns":[]}}