W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kopna Góra - rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

Uroczystość upamiętniająca 191 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego odbyła się (30.11.20201r.) na Cmentarzu Wojennym w Kopnej Górze. Mimo niesprzyjającej aury, w uroczystości udział wzięło wielu gości, na czele z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim, Starostą Powiatu Białostockiego Janem Bolesławem Perkowskim oraz gospodarzem terenu Burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim.

Rocznicowe obchody w Kopnej Górze

Powiat Białostocki reprezentowali też radni Michał Kozłowski i Henryk Suchocki. Jak zawsze licznie reprezentowane były służby mundurowe, ponadto w wydarzeniu uczestniczyli duchowni, mieszkańcy Sokołdy, harcerze i uczniowie szkół podstawowych z Gminy Supraśl. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrali wojewoda i burmistrz, po czym złożono wieńce i kwiaty, zapalono znicze – zarówno przy pomniku, jak też przy każdym z 46. grobów powstańców listopadowych, pochowanych na cmentarzu w Kopnej Górze.

Wszyscy uczestnicy uroczystości pod przewodnictwem duchownych Kościoła Katolickiego, Prawosławnego i Ewangelickiego odmówili modlitwy za bohaterów poległych w Postaniu Listopadowym.

Pięknym akcentem kończącym uroczystości w Kopnej Górze, było wręczenie przez dzieci na ręce Komendanta Straży Granicznej i Dowódcy 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego pocztówek z podziękowaniami za obronę polskich granic. Kilkaset pocztówek samodzielnie wykonali uczniowie szkół podstawowych z Gminy Supraśl.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}