W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wstrzymana przebudowa drogi Porosły – Krupniki

Jak przebiegają niektóre inwestycje drogowe, prowadzone w powiecie białostockim sprawdzali starosta Jan Bolesław Perkowski i dyrektor PZD Marek Jędrzejewski. Problem pojawił się podczas przebudowy drogi Porosły – Krupniki (gm. Choroszcz).

Widok na miejsce, gdzie wstrzymano prace - od strony Szosy Kruszewskiej

Jest już położona część asfaltu od strony wsi Porosły, na dalszym fragmencie trwają prace nad ułożeniem kanalizacji deszczowej, ale nieoczekiwanie trzeba było przerwać prace przy budowie ronda (na dotychczasowym skrzyżowaniu drogi z Szosą Kruszewską). Drogowcy znaleźli tam fragmenty prawdopodobnie ludzkich kości. O sprawie poinformowano Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który nakazał wstrzymanie prac na 30 dni i wprowadzenie w tym miejscu nadzoru archeologicznego.

Wykonawcą prac na drodze Porosły - Krupniki jest PEUiM. Ukończenie prac planowano na 22 października tego roku, nie wiadomo czy termin ten uda się dotrzymać.

{"register":{"columns":[]}}