W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa droga w Izbiszczach – otwarcie

Stary nierówny bruk we wsi Izbiszcze (gm. Choroszcz) zastąpił gładki asfalt. Prace kosztowały blisko 1,7 mln zł. W połowie były sfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę kwoty pokryły Powiat Białostocki i Gmina Choroszcz..

Uroczyste otwarcie drogi w Izbiszczach - przecięcie wstęgi.

Stary nierówny bruk we wsi Izbiszcze (gm. Choroszcz) zastąpił gładki asfalt. Prace kosztowały blisko 1,7 mln zł. W połowie były sfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Mieszkańcy wsi od lat mieli dość bruku, zabiegali o nową nawierzchnię. Oddano ją do użytku już w 2020 roku, jednak jej uroczyste otwarcie nie było możliwe ze względu na pandemię Covid-19. 10 czerwca w oficjalnym oddaniu drogi powiatowej do użytku uczestniczyli: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski wraz z radnymi powiatowymi, burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i radni Rady Miejskiej w Choroszczy wraz z przewodniczącą Beatą Marleną Jeżerys, zaproszeni włodarze sąsiednich gmin, wykonawcy drogi z firmy BK Tras i mieszkańcy Izbiszcz.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wyliczał, że w ramach wykonanej inwestycji powstały także m.in. wjazdy na posesje, przystanek. - Stanowi to nie tylko świadectwo podnoszenia komfortu życia, ale również będzie stanowiło też podstawę tego, żeby tutaj lepiej układać życie społeczne, gospodarcze – mówił wojewoda.

- Uporządkowano pobocza, granice działek. Jest piękna podlaska wieś. To, co staramy się robić w powiecie białostockim - to nie tylko przebudowujemy duże aglomeracje , ale także małe miejscowości jak Izbiszcze – cieszył się podczas otwarcia starosta białostocki Jan Perkowski. - Tutaj ponad kilometr tej drogi utrudniał życie mieszkańcom, a mieszkańcy długo na nią oczekiwali i dzisiaj możemy cieszyć się z tej drogi – dodał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. 

W Izbiszczach nie ma chodników. - My mamy jeszcze troszeczkę rolników, a oni nie chcieli, bo duży sprzęt mają. Co będzie jak najedzie? Zaraz odpowiedzialność karna. Więc mieszkańcy zadecydowali, że chodników nie chcą - dodał radny miejski w Choroszczy Marian Kosakowski. 

Koszt zadania 1 678 704,39 zł 

W tym:
Budżet Powiatu - 471 909,97 zł 
Budżet Gminy - 410 409,96 zł 
Budżet Państwa (FDS) - 796 384,46 zł
 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}