W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odbiór techniczny drogi w Horodnianach

W odbiorze przebudowanej drogi powiatowej, prowadzącej przez wieś Horodniany w gm. Juchnowiec Kościelny uczestniczyli (2.11.2021 r.) starosta Jan Perkowski i wicestarosta Roman Czepe.

Odbiór techniczny drogi w Horodnianach

Przebudowano 900 m odcinek drogi. Nawierzchnia miała tam niedostateczną nośność, ze względu na brak należytej podbudowy. Po przebudowie powstała jezdnia, przystosowana do dużego natężenia ruchu pojazdów, w tym ciężarowych. Tam gdzie nie było chodników, powstały obustronne pobocza z kruszywa - dla bezpieczeństwa pieszych. Ponadto jeden z niebezpiecznych łuków w ciągu drogi złagodzono, w przypadku drugiego nie było to możliwe, ze względu na stojący blisko dom. W trakcie inwestycji zagwarantowano prawidłowe odwodnienie całej drogi, poprzez spływ wód opadowych do kanalizacji deszczowej, natomiast poza nią poprzez rowy przydrożne do istniejącego przepustu.

- Ta droga była potrzebna, bo w okolicy buduje się dużo domów, również rozwija się budownictwo wielorodzinne - podkreśla starosta Jan Bolesław Perkowski. Inwestycja kosztowała 2,3 mln zł. Była dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, współfinansowały ją Powiat Białostocki i Gmina Juchnowiec Kościelny.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}