W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego

Zarząd m.in podpisał umowy partnerskie w sprawie finansowania budowy wyniesionych przejść dla pieszych. Ponadto podpisał umowę w sprawie pozyskania wsparcia finansowego z programu „Aktywna tablica”.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego

Zarząd na wtorkowym posiedzeniu (23.08.2022 r.) podpisał umowy partnerskie w sprawie finansowania przedsięwzięć: 

  • „Budowa i przebudowa wyniesionych przejść dla pieszych na terenie Obwodu Drogowo-Mostowego w Surażu – Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez budowę wyniesionego przejścia dla pieszych w Pietkowie (droga powiatowa nr 1522B)”.
  • „Budowa i przebudowa wyniesionych przejść dla pieszych na terenie Obwodu Drogowo-Mostowego w Surażu – Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez budowę wyniesionego przejścia dla pieszych w m. Gołębie (droga powiatowa nr 1563B)”.
  • „Budowa i przebudowa wyniesionych przejść dla pieszych na terenie Obwodu Drogowo-Mostowego w Surażu – Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez budowę wyniesionego przejścia dla pieszych w Poświętnem (droga powiatowa nr 1565B)”.
  • „Budowa i przebudowa wyniesionych przejść dla pieszych na terenie Obwodu Drogowo-Mostowego w Surażu” w zakresie budowy wyniesionych przejść dla pieszych na terenie gminy Łapy. 


Zarząd podpisał umowę w sprawie pozyskania wsparcia finansowego z programu „Aktywna tablica”. Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach otrzyma fundusze na zakup laptopów na łączną kwotę 17,5 tys. zł ( w tym 14 tys. zł. to kwota wsparcia z programu, a 3,5 tys. zł to wkład własny Powiatu Białostockiego). Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach jest trzecią szkołą podległą Powiatowi Białostockiemu, która pozyskała wsparcie na zakup wyposażenia z rządowego programu. Wcześniej zrobiły to LO w Łapach i ZS w Czarnej Białostockiej.
W ramach Programu Aktywna Tablica szkoły publiczne i niepubliczne mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości 14 tys. zł na zakup sprzętu jak np.: projektory interaktywne, ekrany dotykowe, tablice interaktywne, tablety, laptopy.


Podczas posiedzenia zarządu poinformowano, iż Urząd Gminy Dobrzyniewo Duże przesłał uchwały Rady Gminy w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Białostockiemu na zadania pn.:

  • "Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1385B na odcinku Pogorzałki – granica powiatu białostockiego (gm. Dobrzyniewo Duże)”, 
  • "Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę z rozbudową drogi powiatowej na odcinku Kolonia Leńce – Jurowce na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże”. Dwie uchwały dotyczą wyrażenia woli w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Białostockiemu na zadania pn.:
  • "Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1385B na odcinku Gniła – Dobrzyniewo Duże – Etap II (gm. Dobrzyniewo Duże)”, 
  • "Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1387B Kobuzie – droga 1385B (gm. Dobrzyniewo Duże)”.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}