W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Starosta na spotkaniu z uchodźcami

O bezpieczeństwie i możliwości znalezienia pracy była mowa podczas spotkania władz powiatu i gminy Supraśl z uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Od kilku dni w punkcie utworzonym na zlecenie Powiatu Białostockiego przebywa 70 osób, w tym 40 dzieci.

Oficjalne spotkanie samorządowców, policji i urzędników z uchodźcami wojennymi

W spotkaniu (11.03.2022 r.) wzięli udział starosta Jan Perkowski, burmistrz Radosław Dobrowolski, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku i Policji. 
Na spotkaniu przedstawicielki PUP omówiły aktualną sytuacje na lokalnym rynku pracy, jak również możliwości podjęcia pracy. 

Poinformowały o ofertach od lokalnych przedsiębiorców, którzy zadeklarowali chęć zatrudnienia osób, które uciekły z Ukrainy. Wszystkie takie oferty, przetłumaczone na język ukraiński są zamieszczone na stronie

Z dniem 12 marca 2022 r. weszła w życie Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Na mocy tej ustawy osoby uciekające z Ukrainy, legalnie przebywające na terytorium RP, mogą się rejestrować w urzędach pracy jako osoby bezrobotne i poszukujące pracy. 

Zgodnie z zapisami ustawy, obywatele Ukrainy, którzy na skutek rosyjskiej agresji opuścili swoją ojczyznę, będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy. Będzie to dotyczyć osób, które przybyły do Polski bezpośrednio z Ukrainy i zadeklarowały zamiar pozostania na terytorium naszego kraju. Ustawa zakłada nadanie numeru PESEL obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną. Rozwiązanie to pozwoli na realizację szeregu usług publicznych na rzecz tych osób.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}