W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XLVII sesja Rady Powiatu Białostockiego

Radni przyjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Białostockiego na rok 2021, w związku m.in. z pozyskaniem 20 tys. zł dofinansowania z Gminy Turośń Kościelna na zakup sprzętu do Szpitala Powiatowego w Łapach, a także w związku z pozyskaniem 3,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na tworzenie i przebudowę przejść dla pieszych w powiecie.

XLVII sesja Rady Powiatu Białostockiego w sali konferencyjnej starostwa

Radni podczas sesji (30.08.2021 r.) przyjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Białostockiego na rok 2021, w związku m.in. z pozyskaniem 20 tys. zł dofinansowania z Gminy Turośń Kościelna na zakup sprzętu do Szpitala Powiatowego w Łapach, a także w związku z pozyskaniem 3,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na tworzenie i przebudowę przejść dla pieszych w powiecie. Planowane są 32 takie inwestycje.

Radni podjęli uchwałę, w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Powiatu Białostockiego do klastra energii. Wraz z kilkoma gminami Powiat będzie starał się pozyskiwać wsparcie z UE, liczymy też na lepszą punktację w przyszłych konkursach. W ramach klastra jest też możliwość dokonywania wspólnych zakupów energii. Do współpracy zaprosiliśmy te gminy powiatu białostockiego, które nie należą jeszcze do klastrów, bądź nie prowadzą koniecznej procedury.

- Musimy działać razem, wtedy osiągniemy dużo więcej – mówił podczas sesji starosta Jan Perkowski. Podkreślał, że Powiat Białostocki ma 20 jednostek, z których wiele wymaga termomodernizacji. Dodał, że ten klaster przybliży nas do źródeł pieniędzy, do których dziś nie mamy dostępu. 

- Są niedobory energii, dlatego każda ilość energii, nawet najmniejsza, która przyjdzie z zewnątrz jest rzeczą pozytywną – przekonywał przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Zenon Żukowski.

Część radnych pytała o koszty przystąpienia do klastra. Przystąpienie do niego Powiatu ma kosztować 9 tys. zł. Szacowane koszty corocznej składki to 3-4 tys. zł. Starosta przekonywał, że jest to opłacalne.

Powiatowi radni przyjęli też uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odroczenie terminu spłaty należności, przysługujących Powiatowi Białostockiemu od Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach.

Radni zapoznali się z rocznymi sprawozdaniami z działań, podejmowanych na terenie Powiatu Białostockiego przez Nadzory Wodne w: Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Ciechanowcu, Mońkach, Łapach, Łomży i Sokółce w 2020 r.

Podjęto uchwały w sprawie:

  • pozbawienia kategorii drogi powiatowej odcinka drogi nr 1459B Bondary – Rudnia.
  • pozbawienia kategorii drogi powiatowej drogi nr 1444B na odcinku Hermanówka – Sokole.
  • pozbawienia kategorii drogi powiatowej drogi nr 1532B Bojary – przystanek kolejowy Bojary.
  • zaliczenia do kategorii drogi powiatowej drogi Letniki – Jurowce na terenie gminy Dobrzyniewo Duże.
  • zaliczenia do kategorii drogi powiatowej drogi Letniki – Jurowce na terenie gminy Wasilków.

Na wstępie poniedziałkowych obrad radni oficjalnie pożegnali odchodzącą na emeryturę główną księgową w Starostwie Powiatowym w Białymstoku. Pani Anna Bielawska przepracowała w starostwie 15 lat. Za pełną poświęcenia pracę i wykształcenie nowych kadr dziękował jej w imieniu radnych starosta Jan Bolesław Perkowski.
 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}