W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Więcej lepszych dróg

To nie obietnice, a realne działania starosty Jana Bolesława Perkowskiego, Zarządu i Rady Powiatu Białostockiego. Dotychczas zostało przebudowanych lub wyremontowanych 100 km dróg powiatowych. Starosta i wicestarosta podpisali pierwsze w tym roku wnioski o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 6 odcinków liczących łącznie blisko 10 km. Kolejne wnioski zostaną podpisane w pierwszych dniach lutego.

Starosta Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe podpisują wnioski

– Rządowe wsparcie to wiatr w żagle naszych inwestycji. Mam nadzieję, że i w tym naborze Powiat Białostocki zyska kolejne fundusze. Dobre drogi to lepsza jakość życia mieszkańców, więcej inwestycji i wzrost zamożności całego regionu – podkreśla starosta Perkowski i dodaje: - w tej kadencji rekordowa ilość inwestycji jest ogromnym krokiem naprzód. Gonimy zachód kraju. Obecnie jako największy obszarowo powiat w Polsce możemy składać wiele wniosków, a nie jak to było wcześniej tylko jeden.

Dotychczas zgłoszone wnioski dotyczą dróg powiatowych:

  • Sowlany – Karakule (Gm. Supraśl) – dł. 1,55km,
  • ul. Piłsudskiego i ul. Kościelnej w Czarnej Białostockiej – łączna długość 2,1km,
  • Załuki – Waliły Dwór – dł. 3 km,
  • ul. 42 Pułku Piechoty w Grabówce (Gm. Supraśl) – dł. 1,3 km,
  • ul. Niewodnicka w Klepaczach (Gm. Choroszcz) – dł. 425m,
  • Zawyki – Doktorce – dł. 1,5km.
     

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}