W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarcie drogi powiatowej w gm. Czarna Białostocka

Z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców symbolicznie otwarto (2.06) drogę powiatową Jezierzysk – granica powiatów (białostockiego i sokólskiego). Na odcinku kilometra istniejącą wcześniej nawierzchnię brukową zastąpił beton asfaltowy.

Oficjalne otwarcie drogi Jezierzysk -granica powiatu

Była to bardzo wyczekiwana inwestycja. - Budowa tej drogi to realizacja obietnic wyborczych, złożonych na wniosek mieszkańców – mówił senator Mariusz Gromko. Przyznał, że w tej sprawie mieszkańcy odwiedzali go w biurze senatorskim. 

Wojewoda podlaski przyznał, iż pierwszy raz jest w tej urokliwej okolicy, ale że odwiedzają ją także turyści - nowa droga jest bardzo potrzebna. Przypominał też, jak prężnie działającym samorządem w kwestii modernizacji dróg jest Powiat Białostocki.

Starosta Jan Bolesław Perkowski podkreślił, że inwestycja to wyniki dobrej współpracy samorządów powiatu i gminy z rządem. Podał, że w ostatnich latach Powiat Białostocki zmodernizował 100 km dróg, ale potrzeby wciąż są duże bo powiatowych dróg jest aż 1100 km. 

Burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski dziękował mieszkańcom, którzy z uporem motywowali do wykonania tej inwestycji. Gościom zaś dziękował, że „przywieźli” deszcz bo jest rolnikom bardzo potrzebny. 

W imieniu mieszkańców, w tym rowerzystów dziękowała za inwestycję powiatowa radna Jolanta Den, ubrana w strój sportowy. Przyznała, że bruk był uciążliwy, teraz bez problemu dotarła tu rowerem. 

Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Zenon Żukowski wspominał, że droga ta „rodziła się” w bólu z powodu problemów geodezyjnych. A jak mówił, jest to potrzebna, bo najkrótsza droga z Czarnej Białostockiej do Janowa, a dalej Augustowa. 

Prace przy modernizacji drogi kosztowały 1 mln zł. 50% kwoty stanowiło dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu Białostockiego z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Drugą połowę pokryły po połowie Powiat Białostocki i Gmina Czarna Białostocka. Wykonawca inwestycji to PEUiM. 

Było to drugie podejście do oficjalnego otwarcia drogi. Poprzednie odwołano z powodu ulewy. Tym razem też się rozpadało, jednak jak przyznał ks. Dariusz Grelecki stało się to po kilku dniach modlitwy w tej intencji.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}