W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmodernizowane Stacja Dializ i poradnie Szpitala w Łapach

Zmodernizowaną część Powiatowego Szpitala w Łapach oddano oficjalnie do użytku. Na parterze w budynku głównym SP ZOZ mieszą się teraz: przeniesiona i powiększona stacja dializ, kilka poradni specjalistycznych i gabinet zabiegowy. Wcześniej był tu wąski korytarz bez okien i apteka. Przebudowa kosztowała ponad 4,5 mln zł.

Starosta Jan Bolesław Perkowski w rozmowie z pierwszym kierownikiem Stacji Dializ dr Ireną Roszkowską - Łubą..

Zmodernizowaną część Szpitala Powiatowego w Łapach oddano oficjalnie do użytku (7.06.2021r.). Na parterze w budynku głównym SP ZOZ mieszą się teraz: przeniesiona i powiększona stacja dializ, kilka poradni specjalistycznych i gabinet zabiegowy. Wcześniej był tu wąski korytarz bez okien i apteka. Przebudowa szpitala trwała 2 lata i kosztowała ponad 4,5 mln zł. Najnowsza inwestycja w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach to duży projekt, którego koszt w sporej części pokryła dotacja z Unii Europejskiej (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego). 700 tys. zł dołożyła Gmina Łapy, 370 tys. zł Powiat Białostocki a 167 tys. zł SP ZOZ w Łapach. 

- Rozwijamy powiat białostocki, co widać również po szpitalu w Łapach – cieszył się starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski.
- Gratuluję tej inwestycji wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację projektu – mówił Marek Malinowski z zarządu województwa podlaskiego, odpowiedzialny za sektor zdrowia. Przypomniał, że w czasie pierwszej fali pandemii Samorząd Województwa Podlaskiego utworzył Podlaski Pakiet Zdrowotny (PPZ), zasilony kwotą ponad 60 mln zł. Wówczas z tej puli łapski szpital otrzymał 100 tys. zł dotacji na środki ochrony osobistej. 

Wicestarosta białostocki Roman Czepe dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do modernizacji szpitala, podkreślał, że w tej kadencji może on liczyć na duże wsparcie rady gminy Łapy, o co wcześniej było bardzo trudno. Realizacja projektu pozwoliła na remont poradni: kardiologicznej, ortopedyczno-urazowej, gruźlicy i chorób płuc. Z kolei gabinet zabiegowy i blok operacyjny zyskały nowoczesne wyposażenie (w zakresie urazowo-ortopedycznym), podobnie jak pracownia badań nieinwazyjnych serca oraz sala intensywnej opieki medycznej na oddziale chorób wewnętrznych i diabetologii. Stacja dializ została przeniesiona i wyremontowana. Jest teraz dużo większa, bezpieczniejsza dla pacjentów, gdyż zachowane są odległości. Ponadto osoby „wirusowo dodatnie” z żółtaczką typu C przebywają w oddzielnym pomieszczeniu, zajmuje się też nimi inny personel.

- Modernizacja była konieczna. Szpital funkcjonuje od 1973 r. Stacja dializ nie była remontowana, odkąd funkcjonuje – mówiła dyrektor SP ZOZ w Łapach Urszula Łapińska, dodając, że m.in. sprzęt do zabiegów ortopedycznych jest już wykorzystywany i służy pacjentom. 
Z usług medycznych w Szpitalu Powiatowym w Łapach, których jakość podniosła się dzięki modernizacji, ma korzystać rocznie 2,6 tysiąca pacjentów. W nowych poradniach chorzy będą przyjmowani od wtorku 8.06.2021 r.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}