W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

UWAGA - do 31 stycznia trzeba przerejestrować jacht

Zbliża się termin utraty ważności dokumentów rejestracyjnych wydanych na podstawie „starych przepisów”. Właściciele jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m zobowiązani są do zarejestrowania jednostek z wykorzystaniem systemu REJA 24. Termin, w którym należy dokonać powtórnej rejestracji - do 31 stycznia 2023 r.

kobieta na jachcie ciągnąca linę

Właściciele jednostek pływających, które nie podlegały obowiązkowi rejestracji przed 1 sierpnia 2020 roku, tj. wejściem w życie nowych przepisów, powinni je zarejestrować do 31 grudnia 2021 roku.

W okresie przejściowym, dokumenty rejestracyjne wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność, a właściciele jednostek pływających muszą je na nowo zarejestrować z wykorzystaniem Systemu REJA24 zgodnie z terminami wskazanymi poniżej.

Tabela przedstawiająca terminy rejestracji
Data wydania dokumentu lub wpisu do rejestru Termin, w którym trzeba dokonać powtórnej rejestracji
do 1 stycznia 2000 roku

do 31 lipca 2021 roku

do 1 stycznia 2006 roku do 31 stycznia 2022 roku
po 1 stycznia 2006 roku do 31 stycznia 2023 roku

 

 

 

 

 

 

Przypominamy, iż właściciel jednostki pływającej zarejestrowanej w nowym rejestrze (System REJA) jest obowiązany zawiadomić organ rejestrujący o:

  • zbyciu jednostki,
  • nabyciu jednostki,
  • zmianie stanu faktycznego (zmiana danych w rejestrze),
  • zmianie stanu faktycznego wymagającej wykreślenia jednostki z rejestru.

Na zgłoszenie powyższych zdarzeń właściciel ma 30 dni, licząc od dnia zaistnienia zdarzenia. 
 

{"register":{"columns":[]}}