W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs „Najważniejsze prawo obywatelskie – uzasadnij swój wybór”

W Starostwie Powiatowym w Białymstoku podsumowano (18.11.2021 r.) konkurs na esej o prawach i wolnościach obywatela pt.: „Najważniejsze prawo obywatelskie – uzasadnij swój wybór”. Skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, a organizowała go - w ramach edukacji prawnej - Caritas Archidiecezji Białostockiej pod patronatem Starosty Powiatu Białostockiego.

Rozstrzygnięcie konkursu na esej o prawach obywatela

Przed ogłoszeniem werdyktu jury starosta Jan Perkowski zapytał młodych ludzi, jaka jest ich opinia o tym co dzieje się na granicy polsko – białoruskiej, w związku z przebywaniem tam grup imigrantów. 

Następnie prawnik Joanna Skorupa z punktu porad prawnych w Michałowie wskazała jakie prawa obywatelskie są najważniejsze według uczniów i krótko omówiła każdą z prac.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe z rąk starosty Perkowskiego i dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Jerzego Sęczka. 

Według zwyciężczyni konkursu Gabrieli Piszczatowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach, najważniejszym prawem obywatelskim jest prawo do wolności słowa. Jej esej będzie opublikowany w informatorze prawniczym, wydawanym przez Caritas Archidiecezji Białostockiej na terenie powiatu.

Laureaci konkursu:

I miejsce Gabriela Piszczatowska (I Liceum Ogólnokształcące w Łapach),
II miejsce  Wiktoria Roszkowska (Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach),
III miejsce Amelia Ćwiklewska (I Liceum Ogólnokształcące w Łapach),

Wyróżnienia:

Kamil Raciborski (I Liceum Ogólnokształcące w Łapach),
Dawid Bakun (I Liceum Ogólnokształcące w Łapach).

Wszystkim laureatom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}