W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

DPS w Uhowie – umowa na termomodernizację

Dom Pomocy Społecznej w Uhowie będzie już wkrótce wyglądał piękniej, a koszt jego utrzymania zmniejszy się, dzięki termomodernizacji – mówi starosta Jan Bolesław Perkowski i dodaje: – Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli lepsze warunki do życia.

Podpisanie umowy przekazania placu budowy

W czwartek (2.03.2023 r.) Powiat Białostocki przekazał wykonawcy elewację budynku DPS w Uhowie do prac remontowych. Firma MK Budownictwo w rok wykona termomodernizację drugiego, remont balkonów, dociepli też stropodachy i podda renowacji pokrycie dachowe. Koszt przedsięwzięcia to 1,3 mln zł.
– To kolejna ważna inwestycja w powiecie białostockim dofinansowana z Polskiego Ładu, tak dużego wsparcia rządowego samorządy nie uzyskiwały nigdy wcześniej – podkreśla senator Mariusz Gromko, który uczestniczył w wydarzeniu.

Dyrektor domu Marta Pasieka nie ukrywa zadowolenia z kolejnego remontu w instytucji. Dziś w domu przebywa 125 mieszkańców, korzystają z bliskości pięknej przyrody Narwiańskiego Parku Narodowego i przyjaznej atmosfery tworzonej przez uśmiechnięty personel.

– To jedna z czterech inwestycji, które są realizowane w ramach dofinansowania z kolejnej edycji Polskiego Ładu. Pozostałe to remont i stworzenie mieszkań chronionych w DPS w Choroszczy i remont w budynku przy ul. Słonimskiej w Białymstoku – wylicza wicestarosta Roman Czepe. Łączny koszt to blisko 13,4 mln zł, a wysokość dotacji to 10 mln zł.
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}