W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd na posiedzeniu 8 lutego 2022 r. m.in. podpisał umowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez gminy Łapy, Juchnowiec Kościelny i Tykocin na modernizacje dróg powiatowych w tych gminach.

posiedzenie zarządu

Zarząd podpisał umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Łapy na realizację zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej na Przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1534B droga 678 – Wólka Waniewska (gm. Łapy)”.

Podpisano umowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Juchnowiec Kościelny na:

- realizację zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej na Budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku drogi powiatowej nr 1439B od granicy z miastem Białystok do skrzyżowania z ulicą Jaworową w Olmontach (gm. Juchnowiec Kościelny)”.

- realizację zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej na Przebudowę z rozbudowa drogi powiatowej nr 1494B na odcinku Juchnowiec Kościelny – Rumejki – Niewodnica Nargilewska (gm. Juchnowiec Kościelny)”.

- realizację zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej na Przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1497B na odcinku Kolonia Koplany – Brończany – Stacja Lewickie (gm. Juchnowiec Kościelny)”.

- realizację zadania „Aktualizacja dokumentacji projektowej na Przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1492B Hryniewicze - Olmonty (gm. Juchnowiec Kościelny)”.

 

Podpisano umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Tykocin na realizację zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej na Przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1377B na odcinku Tykocin – Kiermusy – Nieciece – Łopuchowo – Etap II (Nieciece – Łopuchowo) (gm. Tykocin).”

 

Zarząd akceptował projekt uchwały Rady Powiatu Białostockiego w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu lokalu użytkowego oznaczonego numerem porządkowym 6

w budynku przy ul. Słonimskiej 15/1 w Białymstoku w trybie bezprzetargowym na dalszy okres przekraczający 3 lata, kierowany pod obrady LIV sesji Rady Powiatu Białostockiego.

Podpisano rozliczenie dotacji, przekazanej Gminie Turośń Kościelna na realizację zadania „Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1518B w miejscowości Borowskie Gziki (gm. Turośń Kościelna)”.

Zarząd akceptował projekt uchwały Rady Powiatu Białostockiego w sprawie zmian w budżecie Powiatu Białostockiego na rok 2022, kierowany pod obrady lutowej sesji. Zmiany dotyczą m.in. pomocy finansowej, udzielonej przez Gminę Łapy na modernizację drogi w miejscowości Łapy Pluśniaki, pomocy z Gminy Choroszcz na przebudowę drogi Białystok – Kruszewo, pomocy z Gminy Juchnowiec na modernizację drogi w Niewodnicy Nargilewskiej, pomocy z Gminy Tykocin na przebudowę drogi Tykocin – Złotoria i do wsi Zajączki. - Planowane są też zakupy sprzętu i wyposażenia do szpitala w Łapach w postaci m.in. fotela ginekologicznego i szafek. Zmiany w budżecie dotyczą też planowanego remontu w DPS w Uhowie, zakupu małego ciągnika do DPS w Czerewkach i suszarek do DPS w Jałówce - wylicza starosta Jan Bolesław Perkowski.

 

Podpisano rozliczenie dotacji, przekazanej Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Błękitny Delfin w Wasilkowie na prowadzenie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Podpisano rozliczenie dotacji, przekazanej Fundacji Syriusz na działalność Branżowej Szkoły I Stopnia SYRIUSZ w Wasilkowie.

 

Podpisano porozumienia w sprawie pokrywania kosztów rehabilitacji uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej na terenie Białegostoku, pochodzących z terenu powiatu białostockiego i powiatu hajnowskiego w części nie objętej dofinansowaniem z PFRON.

 

Podpisano porozumienie w sprawie pokrywania kosztów rehabilitacji uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach prowadzonego przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób niepełnosprawnych „START” w Białymstoku, pochodzących z Białegostoku w części nie objętej dofinansowaniem z PFRON.

{"register":{"columns":[]}}