W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piknik w rocznicę Bitwy Konfederatów Barskich pod Olmontami

Stowarzyszenie „Olmonty” zorganizowało piknik historyczny z okazji 252 rocznicy Bitwy Konfederatów Barskich. Powiat Białostocki dofinansował organizację wydarzenia, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2021 zadań publicznych w sferze kultury.

252 rocznica Bitwy Konfederatów Barskich pod Olmontami - złożenie kwiatów

Stowarzyszenie „Olmonty” zorganizowało (18 lipca 2021 r.) piknik historyczny z okazji 252 rocznicy Bitwy Konfederatów Barskich. Powiat Białostocki reprezentowali Jan Gradkowski i Sebastian Ptaszyński z Zarządu Powiatu. 

Obchody rocznicy rozpoczęto od złożenia kwiatów przy tablicy i krzyżach upamiętniających bitwę. Atrakcjami pikniku były wystrzały z armat i broni czarnoprochowej, ubiory z okresu XVIII i XIX w. prezentowane przez Podlaską Brać Szlachecką i Bractwo Kurkowe. W ramach pikniku odbył się „Bieg śladami Konfederatów Barskich” kobiet i mężczyzn na dystansie 5 000 m i dzieci na dystansie 800 m. 

Powiat Białostocki dofinansował organizację wydarzenia kwotą 7 180 zł, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2021 zadań publicznych w sferze kultury.
 

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}