W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga powiatowa Łaziuki – Krosno uroczyście otwarta

Z udziałem zaproszonych gości oficjalnie przekazano do użytku (2.12.2021 r.) przebudowaną drogę powiatową na odcinku Łaziuki – Krosno (gm. Tykocin). Wcześniej była tam wąska jezdnia ze zniszczoną nawierzchnią. Po przebudowie droga jest szersza, zyskała pobocza z kruszywa. Teraz jest tam dużo bezpieczniej. Wojewoda Bohdan Paszkowski chwalił, że to droga ważna m.in. dla okolicznych rolników.

Uroczyste otwarcie drogi Łaziuki - Krosno

Starosta Jan Perkowski: Cieszymy się, że mogła powstać kolejna droga w powiecie białostockim z udziałem środków zewnętrznych. Skutecznie pozyskujemy wsparcie z pomocą pana wojewody i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński: Przebudowany odcinek to najkrótsza droga łącząca gminę Trzcianne z gminą Tykocin, łącząca powiaty białostocki i moniecki. To tędy jadą turyści z Biebrzańskiego Parku Narodowego, którzy chcą odwiedzić Tykocin.

Wykonawcą prac była firma Unibep. Wartość umowy to blisko milion zł. Zadanie było dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych, połowę kosztów pokryły wspólnie Powiat Białostocki i Gmina Tykocin.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}