W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dwie szkoły Powiatu z certyfikatem JAKOŚĆ EDUKACJI ZAWODOWEJ

Uroczyste podsumowanie projektu „Centrum kompetencji BOF- kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego” zorganizowano w Białostockim Parku Naukowo- Technologicznym.

Wicedyrektor ZSM Barbara Łabędzka odbiera statuetkę i certyfikat potwierdzający wysoką jakość kształcenia w ZSM

Podczas konferencji Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach został wyróżniony, otrzymując Certyfikat „JAKOŚĆ EDUKACJI ZAWODOWEJ”. To znak jakości w zakresie dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb pracodawców, przyznawany przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr. W latach 2016 – 2022 Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach organizował m.in. staże, kursy i szkolenia dla uczniów, nauczyciele dokształcali się na studiach podyplomowych. 

Przewodnicząca Białostockiej Komisji Akredytacyjnej prof. Cecylia Sadowska-Snarska z uznaniem mówiła o modernizacji modelu kształcenia zawodowego w ZSM w ostatnich pięciu latach.
Podkreślała, iż jako szkoła lokalna, zlokalizowana poza obszarem wielkomiejskim, ZSM znakomicie podąża za najnowszymi trendami kształcenia zawodowego, oferując jego jakość równie wysoką jak szkoły białostockie.  

Certyfikat „JAKOŚĆ EDUKACJI ZAWODOWEJ” i statuetkę otrzymał też Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej.  Odebrała je dyrektor Anna Matląg. 

Przez pięć ostatnich lat technikum w Czarnej Białostockiej uczestniczyło w rozbudowanym projekcie „Kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego”. Uczniowie mogli wzbogacić edukację szkolną udziałem w laboratoriach naukowych uczelni, stażach u pracodawców, wykonywaniem zadań i realizacją pomysłów w szkolnym kole naukowym, pozyskując każdorazowo granty po 5 tys. zł. Uczniowie uczestniczyli w certyfikowanych i kwalifikacyjnych kursach poza programem szkolnym, pozyskując dodatkowe uprawnienia, były też międzynarodowe staże zawodowe w zakresie informatyki we Włoszech i Grecji w ramach projektu ERASMUS+. 

Nauczyciele poszerzyli swoje kompetencje i pozyskali dodatkowy sprzęt do swoich pracowni. Wszystkie te poczynania doceniła Komisja Akredytacyjna ds. Szkolnictwa Zawodowego (m.in. prof. Bogusław Plawgo, prof. Cecylia Sadowska-Snarska), która wysoko oceniła zaangażowanie i uzyskane efekty związane z jakością kształcenia. 

Program nauczania, infrastruktura dydaktyczna, wsparcie w procesie uczenia się i wchodzenia na rynek pracy, zewnętrzna i wewnętrzna zmiana wizerunku szkoły - to główne elementy, dzięki którym dwie szkoły powiatowe ( na 13 szkół z terenu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego) otrzymały prestiżowe wyróżnienie i certyfikat.
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}