W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe skrzyżowanie w Zdrojach – otwarcie

W Zdrojach (gm. Czarna Białostocka) oficjalnie oddano do użytku zmodernizowane skrzyżowanie dróg powiatowych. Wcześniej nawierzchnię stanowił stary, nierówny bruk. Dodatkowo w związku z dużym nachyleniem terenu, po opadach deszczu było to miejsce niemal nieprzejezdne.

Gromadzenie się gości oficjalnego otwarcia przebudowanego skrzyżowania we wsi Zdroje

W ramach inwestycji drogowcy oprócz nowej nawierzchni wykonali też kanalizację deszczową. Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski podczas oficjalnego otwarcia (16.11.2021 r.) nie krył radości z faktu, że współpraca z Gminą Czarna Białostocka się rozwija. Poinformował, że skrzyżowanie to wielokrotnie było zgłaszane jako miejsce, które wymaga przebudowy. Przyznał, że jechał do Zdrojów przez Czarną Wieś Kościelną i zauważył, że jakość dróg powiatowych się poprawiła. 

Burmistrz Jacek Chrulski przyznał, że Zdroje to miejsce symboliczne, gdyż w gminie Czarna Białostocka, w 1999 r. kiedy utworzono powiaty zbudowano drogę do Zdrojów, potem długo nie działo się nic, aż w tej kadencji Powiat Białostocki zaczął dostrzegać potrzeby gminy.

Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Zenon Żukowski zapowiedział, że w przyszłym roku będzie przebudowywana droga w kierunku Łosińca, a także będzie tworzona dokumentacja techniczna w związku z planowaną modernizacją drogi powiatowej Zdroje – Bombla.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Taudul deklarowała, że na wszelkie propozycje współpracy ze strony Powiatu Białostockiego rada będzie reagować przychylnie. 

Modernizacja skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1320B i Nr 1420B w Zdrojach kosztowała blisko 400 tys. zł. 
Budżet Powiatu – 96 tys. zł, 
Budżet Gminy – 96 tys. zł. 
Budżet Państwa (RFRD) – 179 tys. zł

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}