W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga powiatowa Zawyki - Zawyki Ferma otwarcie

Z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców uroczyście otwarto przebudowaną drogę powiatową Zawyki - Zawyki Ferma w gminie Suraż. Zamiast bruku mieszkańcy mają tam teraz asfalt.

Otwarcie drogi Zawyki - Zawyki Ferma

Starosta Jan Perkowski podczas uroczystości (23.11.2021) chwalił dobrą współpracę z Gminą Suraż, podkreślał, że to kolejny odcinek drogi, która po przebudowie zmienia wygląd powiatu białostockiego na lepszy. Przyznał, że w powiecie jest jeszcze wiele dróg, które powinny być zmodernizowane. Burmistrz Henryk Łapiński dziękował za wykonanie inwestycji Powiatowi Białostockiemu, mówił że teraz wieś wypiękniała, mieszkańcy mają zdecydowanie lepsze warunki ale też bardziej dbają o swoje obejścia. 

Wicestarosta Roma Czepe podkreślał, że inwestycja ta nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Po przebudowie blisko kilometrowego odcinka, zamiast bruku mieszkańcy mają teraz nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,5 m. W miejscowości Zawyki Ferma po obu stronach powstał chodnik z betonowej kostki. Utworzono też zjazdy na posesje z kostki betonowej szerokości 4,5 m (wcześniej były zjazdy gruntowe). Powstała też kanalizacja deszczowa. 
Wykonawcą prac byłą firma BK TRAS. Inwestycja kosztowała 1,1 mln zł. Powstała z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, połowę kosztów pokryły Powiat Białostocki i Gmina Suraż.

Uczestników oficjalnego otwarcia spotkała miła niespodzianka. Mieszkanka Zawyk pani Halina Owczarczuk usmażyła na tę okazję smakowite pączki (z makiem i nadzieniem jabłkowym). Dziękujemy!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}