W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Czarna Białostocka. Podczas posiedzenia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski poinformował, iż wniosek o dofinansowanie z RFRD przebudowy drogi Karczmisko – Czarna Wieś Kośc. trafił z listy rezerwowej na listę podstawową.

posiedzenie zarządu

Oznacza to, że ten 2,5 km odcinek będzie modernizowany. Zarząd skierował pismo do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczące zadania „Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1380B Tykocin - Złotoria etap III”. W związku z wysoką kwotą po przetargu na wyłonienie wykonawcy, przebudowany odcinek drogi ma być krótszy. 

Zarząd udzielił pełnomocnictwa dyrektorowi Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej do samodzielnego reprezentowania organu prowadzącego w programie ERASMUS+. Od września kierowanie szkołą przejął Mirosław Beń. Co roku uczniowie ZS wyjeżdżają na 2-tygodniowy zagraniczny staż. 

Gościem posiedzenia zarządu była Joanna Sokólska z Klubu Sportowego „Victoria”. Omawiano kwestię ośmiu koni, będących własnością Powiatu Białostockiego, z których korzysta KS. Część z nich choruje. 

Zarząd dokonał też niewielkich zmian w budżecie Powiatu Białostockiego. W punkcie poświęconym tzw. sprawom różnym dyrektor PZD przekazał także częściowo dobrą informację dla mieszkańców gminy Zawady. Kwota uzyskana w wyniku przetargu na remont drogi w Krzewie jest niższa, niż zakładano. Nie wiadomo jednak, czy zadanie będzie realizowane, zależy to od tego, czy samorząd gminny przekaże tzw. wkład własny do inwestycji. Podobnie jest w przypadku gminy Supraśl i ul. 42 Pułku Piechoty (na odcinku w powiecie białostockim). Odcinek ma 1,3 km. 

W posiedzeniu zarządu uczestniczyła także psycholog Aneta Waszkiewicz z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łapach. Przez ostatnie 4 lata była dyrektorem tej placówki, ale zrezygnowała ze stanowiska. Dziękowała władzom Powiatu za możliwość współpracy. Pani Aneta zostaje jednak w poradni, dalej będzie pracować jako psycholog. Podczas posiedzenia zarządu podkreślała, że potrzeby w kwestii pomocy dzieciom są ogromne, a największym problemem jest to, że młodzież „szuka łatwych metod osiągnięcia przyjemności” poprzez narkotyki. Zdaniem psycholog, walka z tym zjawiskiem będzie skuteczniejsza, kiedy bardziej zaangażują się w nią szkoły. 
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}