W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody Dnia Jedności Rolniczej w Wasilkowie

Podlascy rolnicy i zaproszeni goście spotkali się w sanktuarium w Świętej Wodzie podczas obchodów Dnia Jedności Rolniczej. Powiat Białostocki reprezentowali wicestarosta Roman Czepe i radna Jadwiga Piotrowska.

Dzień Jedności Rolniczej w sanktuarium w Świętej Wodzie

W niedzielę (25.09.2022 r.) rano w wasilkowskiej cerkwi odbyła się liturgia, a w południe w Świętej Wodzie mszę odprawił metropolita białostocki abp Józef Guzdek. Powiat Białostocki reprezentowali wicestarosta Roman Czepe i radna Jadwiga Piotrowska. Rolnicy, którzy wzięli udział w obchodach, mówili, że tegoroczne plony były dobre. Jednak - jak podkreślał współorganizator uroczystości prezes Stowarzyszenia Św. Izydora Oracza Witold Karczewski - wzrost kosztów produkcji w branży rolnej wzbudza niepokój co do przyszłości. 

Dzień Jedności Rolniczej w sanktuarium w Świętej Wodzie organizowany jest co roku w ostatnią niedzielę września.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}