W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd na wtorkowym posiedzeniu m.in. podjął uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Białostockiego na rok 2022. Dotyczą wpływu dofinansowania pozyskanego na budowę wyniesionych skrzyżowań i przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego

Zarząd (22.11.2022 r.) podjął również uchwałę w sprawie zatrudnienia Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku. Komisja konkursowa rekomenduje na to stanowisko Marka Jędrzejewskiego. To poprzedni wieloletni dyrektor PZD, od miesiąca jest na emeryturze. Miałby ponownie zająć to stanowisko 1 grudnia. 

P.O. dyrektora PZD Magdalena Waszczeniuk poinformowała podczas posiedzenia, iż zakwalifikowały się do dofinansowania z RFRD dwie inwestycje Powiatu Białostockiego, będące do tej pory na liście rezerwowej. To budowa ścieżki rowerowej Wasilków – Dąbrówki i przebudowa drogi we wsi Szerenosy (gmina Juchnowiec Kościelny). Wkrótce będą ogłoszone przetargi na te inwestycje, realizacja zadań rozpocznie się w 2023 roku. P.O. dyrektora PZD poinformowała również o wynikach dwóch otwartych ostatnio przetargów na budowę wyniesionych skrzyżowań. Do przetargu na realizację zadania w miejscowości Biele nie zgłosił się nikt, z kolei w przypadku Suraża żądany koszt przedsięwzięcia to 443 tys. zł., przy zakładanej wcześniej kwocie 295 tys. zł. Starosta Jan Perkowski zapowiedział, że jeśli Gmina Suraż zgodzi się dołożyć do tej inwestycji większą kwotę, to Powiat Białostocki podejmie identyczną decyzję i zadania będzie realizowane. 
Starosta poinformował również, że w ostatni piątek grupa kilkunastu radnych Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu przekazała mu – jako Przewodniczącemu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości – pisemny wniosek o odwołanie z funkcji członka zarządu Sebastiana Ptaszyńskiego, argumentując to wyczerpaniem się formuły koalicji Prawa i Sprawiedliwości i Naszego Podlasia z Porozumieniem Jarosława Gowina – w części dotyczącej Porozumienia Jarosława Gowina. 

Starosta przekazał również informację, że w poniedziałek późnym wieczorem wpłynęła do niego – jako starosty i przewodniczącego zarządu – przesłana mejlem, rezygnacja Sebastiana Ptaszyńskiego z funkcji członka Zarządu Powiatu Białostockiego. Argumentował swoją decyzję o rezygnacji tym, że nie zgadza się z realizowanym przez zarząd programem. Starosta, odczytując mejl o rezygnacji członka zarządu, przypomniał, że Sebastian Ptaszyński nigdy nie zgłaszał jemu, zarządowi, klubowi, ani radzie żadnych uwag programowych, ideowych i etycznych co do pracy starosty, zarządu, klubu, ani rady. 

Obecną kadencję cechuje bardzo duża dbałość o finanse, ich pozyskiwanie i wydatkowanie, czego dowodem jest liczba wykonanych i realizowanych inwestycji. Powiat od 2018 r. zwiększył sumę dotacji pozyskiwanych z zewnątrz pięciokrotnie, obecnie środki z Unii Europejskiej i rządowe to 168 milionów złotych, a cała kwota inwestycji to 260 milionów złotych.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}