W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Smakowite mistrzostwa wkrótce w Supraślu

„Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej” odbędą się 13 sierpnia 2022 r. (w godz. od 12:00 - 19:00) na Placu Tadeusza Kościuszki w Supraślu (amfiteatr). Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Białymstoku.

Starosta kroi babkę ziemniaczaną

- Odbędą się konkursy na kiszkę, babkę ziemniaczaną, najsmaczniejszy chłodnik i najlepszą nalewkę, zagrają znane zespoły – wyliczał na piątkowej (5.08) konferencji prasowej starosta Jan Bolesław Perkowski. Podczas Mistrzostw swoje wyroby zaoferują lokalni producenci, w tym Koła Gospodyń Wiejskich i wytwórcy rękodzieła.

- To ogromna, darmowa dawka wiedzy kulinarnej – zachęcała na konferencji przew. Komisji Promocji i Kultury w Radzie Powiatu Białostockiego Bożena Bieryło.

- Babka i kiszka to produkt rozpoznawalny w całym kraju, skutecznie ją wypromowaliśmy, wyciągnęliśmy spod strzech – mówił radny Michał Kozłowski, przez ponad 20 lat organizator mistrzostw w ramach Stowarzyszenia Uroczysko. 

Tegoroczną imprezę 13 sierpnia w amfiteatrze w Supraślu poprowadzi Norbi. Mistrzostwa uświetnią występy zespołów: True Colors, JORRGUS, Focus, Leila z Narewki. Znajdą tu dla siebie atrakcje również dzieci, którym Super Tomasz pokaże co znaczy fajna zabawa, a iluzjonista zabierze do świata magii. Będzie można poskakać na dmuchańcach, spróbować babki i kiszki a także innych regionalnych przysmaków. Fani podlaskiej kultury i smaków będą mogli kupić produkty regionalne i rękodzieło u zaproszonych przez nas wystawców. 

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewoda Podlaski, a patronatem medialnym są: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok i Radio Jard. Partnerami imprezy są: Urząd Miejski w Supraślu, CKiR w Supraślu i Stowarzyszenie Uroczysko.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}