W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Będzie budowa żłobka i przedszkola w Sobolewie

Starosta Jan Perkowski uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy z wykonawcą największej w historii Gminy Supraśl inwestycji - budowy żłobka i przedszkola w Sobolewie. Jest ona dofinansowana z rządowego programu "Maluch+".

Uroczyste podpisanie umowy z firmą REDIL na budowę żłobka i przedszkola w Sobolewie.

We wtorek (18.05.2021 r.) Burmistrz Supraśla podpisał umowę z wykonawcą największej w historii tego samorządu inwestycji - budowy żłobka i przedszkola w Sobolewie. Jest ona dofinansowana z rządowego programu "Maluch+". W wydarzeniu wzięli udział: senator Mariusz Gromko, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, starosta białostocki Jan Perkowski. 

- Od kilku lat po wybudowaniu przedszkola samorządowego w Grabówce, kolejne rekrutacje pokazują, że ciągle mamy za mało miejsc opieki nad najmłodszymi mieszkańcami gminy Supraśl - mówił przed podpisaniem umowy burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski. Stąd decyzja o rozbudowie istniejącego już obiektu.

- W Gminie Supraśl chętnie osiedlają się kolejni mieszkańcy, to bardzo potrzebna inwestycja, gratuluję burmistrzowi - mówił podczas uroczystości Jan Bolesław Perkowski. 

Przetarg wygrała białostocka firma REDIL Jacek Rutkowski. Zbuduje żłobek i przedszkole gminne w Sobolewie, obok funkcjonującej filii przedszkola w Grabówce. Projekt zakłada powstanie żłobka z trzema oddziałami (25 dzieci w oddziale) na parterze. Przedszkole gminne znajdować się będzie na dwóch kondygnacjach nowego obiektu (I i II piętro). W przedszkolu przewidziano funkcjonowanie pięciu oddziałów, po 25 dzieci w każdym. Planowana liczba dzieci w żłobku to 75, natomiast w przedszkolu 125.

Gmina Supraśl otrzymała na realizację inwestycji ponad 2,25 mln zł dofinansowania z rządowego programu „Maluch+", który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. 

Podpisana we wtorek umowa opiewa na kwotę prawie 10,5 mln zł. 

Zgodnie z planem żłobek będzie uruchomiony w 2022 roku, natomiast przedszkole zostanie oddane do użytku rok później. Oczyszczanie placu budowy rozpoczęło się jeszcze we wtorek, zaś w środę 19.05 wjedzie tam ciężki sprzęt i rozpoczną się prace ziemne.
 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}