W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Mimo sezonu urlopowego, są sprawy, które nie mogą czekać. Ponad dwadzieścia punktów miał porządek obrad czwartkowego posiedzenia Zarządu Powiatu Białostockiego.

Posiedzenie zarządu w sali konf. starostwa

Wśród spraw dotyczących dróg, omawiano m.in. współfinansowanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku Kolonia Leńce – Jurowce na terenie Gminy Wasilków, a także budowy drogi pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej na odcinku Klepacze – Niewodnica Kościelna (gm. Turośń Kościelna). Była też mowa o zezwoleniu na realizację przebudowy drogi powiatowej na odcinku Mostowlany – Jałówka (Gm. Michałowo) wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej, oraz rozbudowy dróg gminnych na odcinku Wilkowo Nowe – Marynki (gm. Poświętne).

Zarząd omawiał planowany odbiór robót budowlanych, polegających na przebudowie i termomodernizacji budynku przy ul. Słonimskiej 15/1 w Białymstoku. Mieszczą się tam m.in. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Członkowie zarządu podpisali również informację, dotyczącą oddania w najem kilku lokali użytkowych znajdujących się w tym obiekcie (kontynuacja – dotychczasowi dzierżawcy). 

Na czwartkowym posiedzeniu omawiano też kwestię dostawy i montażu regałów przesuwnych do nowego budynku Starostwa Powiatowego w Białymstoku u zbiegu ulic Borsuczej i Wiewiórczej. Mieścić tam się będą m.in. wydziały geodezji i architektury. W nowej lokalizacji zaczną przyjmować interesantów prawdopodobnie w listopadzie. 
 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}