W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie z uchodźcami w gminie Tykocin

Blisko 40 uchodźców z Ukrainy zamieszkało w drugim punkcie, utworzonym na zlecenie Powiatu Białostockiego. Z uchodźcami o ich potrzebach rozmawiali (15.03.2022r. ) starosta Jan Perkowski i burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński.

Starosta bawi się z małym chłopcem

O możliwościach znalezienia zatrudnienia mówiły przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy. W spotkaniu uczestniczył też powiatowy radny Adam Backiel. 12 marca w jednym z hoteli w gminie Tykocin schronienie znalazło 19 matek, dwóch starszych panów i 17 dzieci, z których najmłodsze ma 3 miesiące. Wszystkie kobiety podkreślają, że jak najszybciej chciałyby podjąć pracę. Do tego jednak potrzebne jest umieszczenie dzieci w szkołach czy placówkach opiekuńczych. Na razie część dzieci jest przeziębiona, ma dolegliwości żołądkowe. Dzięki ofiarności mieszkańców przekazaliśmy uchodźcom potrzebne leki z magazynu powiatowego w Łapach.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}