W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Białostockiego

Radni wyrazili zgodę na zwiększenie tzw. wkładu własnego inwestycji „Modernizacja budynku internatu I LO w Łapach poprzez budowę klatki schodowej, wraz z montażem szybu windowego i docieplenie budynku”.

Nadzwyczajna (zdalna) sesja 21.07.2021 r. - sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Białymstoku

Na środowej (21.07.2021 r.) sesji radni wyrazili zgodę na zwiększenie tzw. wkładu własnego planowanej modernizacji budynku internatu I LO w Łapach poprzez budowę klatki schodowej, wraz z montażem szybu windowego i docieplenie budynku.

To bardzo wyczekiwana inwestycja, bo w II-piętrowym budynku Internatu mieszczą się też m.in filia Powiatowego Urzędu Pracy, filia Wydziału Geodezji i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, gdzie na zajęcia uczęszczają również osoby na wózkach. Teraz takie osoby trzeba do Poradni wnosić. 

Z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Białostocki pozyskał na modernizację 1,5 mln zł. Dofinansowanie z PFRON wyniesie 150 tys. zł. Z budżetu Powiatu Białostockiego zamiast planowanych 50 tys. zł, przeznaczonych na modernizację zostanie 518 tys. zł. Kwota wzrosła po otwarciu kopert w przetargu na modernizację budynku, okazało się, że potencjalny wykonawca chce za swoją pracę bisko 2,2 mln zł. Wg planów inwestycja ma być ukończona 28 lutego 2022 r.
 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}