W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oddział Chorób Wewnętrznych w SP ZOZ w Łapach - otwarcie

W SP ZOZ w Łapach uroczyście otwarto po przebudowie (10.02.2022 r.) Oddział Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł, niemal w całości była sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Uroczyste otwarcie oddziału wewnętrznego SP ZOZ w Łapach

Tzw. Interna mieści się teraz na IV piętrze szpitala (dotychczas na II). Zmodernizowany oddział przyczyni się do podniesienia jakości udzielanych świadczeń jak i poczucia bezpieczeństwa pacjentów, poprzez zapewnienie dostępności do leku, jakim jest tlen medyczny w przypadku zaistnienia takiej potrzeby. Będą tu także leczone osoby z Covid-19.

Oddział wewnętrzny w szpitalu powiatowym w Łapach powstał w latach 70. i od tamtej pory nie był remontowany. Teraz te standardy są inne i dlatego też była potrzeba przebudowania tej części szpitala – podkreśla Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski. Dodaje, że niedawno sam był pacjentem oddziału wewnętrznego i tu na nowym oddziale warunki są nieporównywalnie lepsze. 

Senator Mariusz Gromko mówił, że w szpitalu w Łapach widać dynamiczne, pozytywne zmiany. Przekazał też pozdrowienia od Wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski, który nie mógł być na spotkaniu, gdyż zaledwie dzień wcześniej wyszedł z izolacji, w związku z przebytą chorobą Covid-19. 

Wojewoda Bohdan Paszkowski podkreślał, że kolejna uroczystość w szpitalu w Łapach świadczy dobrze o szefostwie jednostki, a także Zarządzie i Radzie Powiatu Białostockiego, który jest organem prowadzącym jednostki. 

Przebudowa pomieszczeń po byłym Oddziale Chirurgii na potrzeby Oddziału Chorób Wewnętrznych trwała 7 miesięcy. Odział zajmuje całe IV piętro i będzie oddziałem 36 łóżkowym, w tym:

  • 6 sal 4-łózkowe,
  • 2 sale 3-łożkowe, 
  • 1 sala 4-łóżkowa intensywnego nadzoru;
  • 2 sale - izolatki 1 - łóżkowe.

Dyrektor szpitala Urszula Łapińska docenia wygodę pracy i możliwość - w razie potrzeby - szybkiego oddzielenia pacjentów covidowych. – Na poprzednim oddziale w takich sytuacjach musieliśmy budować prowizoryczne śluzy, przez co trzeba było wyłączyć z użytkowania jedną salę. Teraz takiego problemu nie ma – mówi.

Na II piętrze budynku głównego szpitala w Łapach, gdzie dotychczas była interna, powstanie oddział ginekologiczny ze zwiększoną liczbą miejsc. 
W budynku właśnie oddano też do użytku nową, większą windę z łatwym dostępem ze wszystkich oddziałów, wykonana jest ze stali nierdzewnej, co ułatwi jej dezynfekcję.

Przebudowa szybu windowego kosztowała ponad 1 mln zł, gdzie dotacja z budżetu Powiatu Białostockiego wyniosła 576,5 tys. zł, dotacja z budżetu Gminy Łapy 500 tys. zł, środki własne SP ZOZ – 12,4 tys. zł. 

W czasie czwartkowej uroczystości w szpitalu, jej uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego niedawno dyrektora ds. medycznych dr Grzegorza Roszkowskiego.
 

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}