W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowana ul Zabłudowska w Surażu – otwarcie

Z udziałem zaproszonych gości, w tym mieszkańców oficjalnie oddano do użytku przebudowany fragment drogi powiatowej nr 1488B Zabłudów - Biele - Suraż na odcinku ul. Zabłudowskiej w Surażu. Inwestycja kosztowała 1,2 mln zł.

Droga w Surażu - uroczyste oddanie do użytku

Z udziałem zaproszonych gości, w tym mieszkańców oficjalnie oddano do użytku przebudowany fragment drogi powiatowej nr 1488B Zabłudów - Biele - Suraż na odcinku ul. Zabłudowskiej w Surażu. Inwestycja kosztowała 1,2 mln zł. Połowę kwoty stanowiło dofinansowanie, jakie pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych Zarząd Powiatu Białostockiego, 50% wkład własny pokryły po połowie Powiat Białostocki i Gmina Suraż.

Przebudowany odcinek ma blisko kilometr. Zamiast bruku mieszkańcy mają teraz jezdnię z betonu asfaltowego, na fragmencie drogi powstały też chodniki. - Coraz więcej betonu, coraz mniej bruku i kurzu mamy na drogach w całym powiecie – mówił podczas uroczystości starosta Jan Perkowski. Burmistrz Suraża Henryk Łapiński podkreślał, że zmodernizowana droga łączy aż cztery gminy: Suraż, Juchnowiec Kościelny, Turośń i Zabłudów. Wicestarosta Roman Czepe podkreślał, że to bardzo ważna i jednocześnie jedna z najstarszych dróg w Surażu, prowadząca na wschód. Jan Gradkowski z zarządu powiatu dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta droga powstała. 

Wykonawcą prac modernizacyjnych była firma BK TRAS Budownictwo. Dziękujemy za współpracę!
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}