W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd Powiatu Białostockiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łapach. Teraz p.o dyrektora jest Agnieszka Płachcińska – wcześniej logopeda w tej Poradni.

Zarząd powiatu - posiedzenie

Szczegóły konkursu na kandydata na dyrektora PPP w Łapach można znaleźć tu: http://bip.st.bialystok.wrotapodlasia.pl/.../13062024...

Na czwartkowym posiedzeniu Zarząd podpisał dwa rozliczenia dotacji przekazanych: OSP w Rogowie z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu środków ochrony indywidualnej strażaka (12 tys. zł) i na ten sam cel dla OSP w Rzędzianach (5 tys. zł). 

Ponadto zarząd podjął m.in uchwałę w sprawie zasad obowiązujących w Powiecie Białostockim przy rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu „Aktywny Samorząd” w 2024 r. - moduł I.

W sprawach różnych dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku Marek Jędrzejewski poinformował o skutkach wprowadzonych obostrzeń na moście na rzece Białej koło Fast (gm. Dobrzyniewo Duże). W maju ze względu na zły stan techniczny mostu, drogowcy wprowadzili tam ograniczenie tonażu przejeżdżających pojazdów – najpierw do 8 ton, teraz zmniejszono je do 5 ton. Przegląd zapisu z umieszczonej w tym miejscu kamery ujawnił przekroczenia. W związku z tym PZD kieruje do Policji wnioski o ukaranie kierowców łamiących prawo. 
Kilka dni temu w Starostwie Powiatowym podpisano umowę z firmą Mosty Łódź, która zbuduje w Fastach nowy most. Inwestycja jest dofinansowana z rządowych funduszy. Termin ukończenia prac to 2026 rok.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}