W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

5 km odcinek szosy Kruszewskiej po przebudowie

To jedna z większych inwestycji na drogach Powiatu Białostockiego w tym roku. W środę (15.11) oficjalnie otwarto po przebudowie 5 km odcinek szosy Kruszewskiej (Choroszcz – Konowały).

Przecięcie wstęgi

Droga jest bardzo uczęszczana, również przez osoby dojeżdżające do pracy czy szkół w Białymstoku. Wojewoda Bohdan Paszkowski przyznał, że po przebudowie to modelowy przykład drogi, piękny wyjazd z Białegostoku. Poinformował, że od początku pełnienia funkcji wojewody Powiatowi Białostockiemu przyznano na inwestycje drogowe 135 mln zł.

Inwestycja kosztowała ponad 8,3 mln zł, gdzie 4,1 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę kosztów pokryły po połowie Powiat Białostocki i Gmina Choroszcz. 

Starosta Jan B. Perkowski mówił, że ta trasa prowadzi również do słynnego Kruszewa, gdzie latem odbywa się święto ogórka. Wspominał, że kiedy został radnym powiatowym, cały ten odcinek to był jeden wielki „próg zwalniający”, a teraz jedzie się doskonale. Wcześniej były tam zniszczone pobocza i krawędzie, droga była wąska. 

Burmistrz Robert Wardziński wspomniał, że kiedy został wybrany na włodarza gminy Choroszcz, była to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. 

W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyli również radni obu samorządów, drogowcy z PZD, a w imieniu mieszkańców za inwestycję dziękował sołtys wsi Rogówek Wiesław Zajkowski. Drogę poświęcił ksiądz proboszcz Leszek Struk z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}