W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XLIII Sesja Rady Powiatu Białostockiego

Radni m.in. przegłosowali projekty uchwał w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom Wasilków, Zabłudów, Czarna Białostocka, Tykocin. Ożywioną dyskusję radnych wywołała informacja o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej powiatu białostockiego, gdzie była mowa głównie o pandemii koronawirusa.

XLIII Sesja Rady Powiatu Białostockiego radni

Podczas czwartkowych (20.05.2021 r.) obrad radni m.in. przegłosowali projekty uchwał:

  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Wasilków w wysokości 40 tys. zł na dofinansowanie zakupu używanego samochodu pożarniczego dla OSP Nowodworce
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Zabłudów w wysokości 40 tys. zł na zakup używanego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Ryboły
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Czarna Białostocka w wysokości 9 tys. zł na instalację systemu selektywnego wywoływania w budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdrojach
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Tykocin w wysokości 10 tys. zł na remont garażu i wykonanie pomieszczeń sanitarnych w budynku remizy OSP w Radulach.

Radni wysłuchali też informacji o stanie bezpieczeństwa jednostek terenowych, podległych Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku w 2020 roku, informacji o stanie bezpieczeństwa p.poż. na terenie powiatu, informacji o sytuacji sanitarno - epidemiologicznej w zakresie weterynarii. Ożywioną dyskusję radnych wywołała informacja o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej powiatu białostockiego, gdzie była mowa głównie o pandemii koronawirusa. Od początku pandemii w powiecie zachorowało ponad 11,5 tys. osób, zmarło 241 osób. 

Powiatowy Inspektor Sanitarny Waldemar Kulesza apelował, byśmy poddawali się szczepieniom, podając jako przykład mieszkańców innych miast z Polski, którzy przyjeżdżają na szczepienia do nas. Prosił by nie ulegać emocjom i nie czytać nie potwierdzonych faktami doniesień, a słuchać w tej kwestii ekspertów. Inspektor radził, byśmy w dalszym ciągu nosili maseczki, przyznał, że liczy, iż w społeczeństwie utrzyma się nawyk wzmożonej higieny rąk. Dzięki temu zaobserwowano pozytywne zjawisko - zmniejszoną liczbę innych chorób.

Radni Powiatu Białostockiego przyjęli stanowisko w sprawie budowy ścieżki rowerowej między Wasilkowem a Czarną Białostocką. Dokument będzie wysłany do Ministra Infrastruktury. Radni proszą w nim o budowę ścieżki w pasie drogowym lub obok planowanej do przebudowy DK19 (miałaby prowadzić od Sokółki przez Straż, Buksztel do Wasilkowa). Powiatowi radni  twierdzą, że ścieżka w tym miejscu jest bardzo potrzebna, bo droga prowadzi przez tereny atrakcyjne przyrodniczo, jest tam wielu rowerzystów, a jazda drogą krajową jest niezwykle niebezpieczna.

Materiały

Stanowisko
uchwala​_stanowisko.docx 0.01MB

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}