W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe busy do DPSów

Dwa nowe samochody trafią do Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Białostocki. Oba pojazdy są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, kupiono je z dofinansowaniem PFRON.

Święcenie pojazdów przez ks. Leszka Struka

Oficjalne przekazanie aut miało miejsce (22.11.2022 r.) na placu przed DPS Trzy dęby w Choroszczy.  Do jednostki w Choroszczy trafił 9-os. Ford (koszt 210 tys. zł), a do DPS w Uhowie trafiła 9-os.Toyota (160 tys. zł). Jednocześnie DPS w Choroszczy przekaże swój starszy samochód - Mercedes z 2013 r. do Domu Dziecka w Krasnem.

Starosta Jan Bolesław Perkowski mówił, że bardzo się cieszy, iż powiatowe jednostki wymieniają sprzęty na nowe z dużym dofinansowaniem z zewnątrz. Wicestarosta Roman Czepe podkreślał, że po zdobyciu nowych aut, starsze są przekazywane do innych jednostek, a na koniec do szkoły w Łapach (CKZ), gdzie uczniowie remontując je, uczą się zawodu.
Dyrektorzy Domów w Choroszczy i Uhowie mówili, że nowe samochody to bardzo cenny nabytek. Są bardzo potrzebne by wozić mieszkańców do lekarzy specjalistów, na spotkania integracyjne a nawet – jak w przypadku Uhowa – na mecze Jagiellonii Białystok. 

Dyrektor podlaskiego oddziału PFRON Grażyna Bogdańska mówiła, że cieszy ją iż tak dobrze są wykorzystywane pojazdy, wyliczając, że w poprzednich latach oba Domy też dostały wsparcie z Funduszu. W podziękowaniu dostała świąteczny stroik, wykonany przez mieszkańców Domu w Choroszczy.

Z kolei dyrektor Domu Dziecka w Krasnem Grażyna Zimnoch dziękując za auto, wręczyła staroście i wicestaroście drewniane serca z rysunkami samochodu, wykonanymi przez wychowanka - 4-letniego Igora. Mówiła, że duża część wychowanków z Krasnego to dzieci z dysfunkcjami, wymagające dowozu na rehabilitację czy zajęcia wyrównawcze i samochód bardzo się przyda. 

Na zakończenie o bezpieczeństwo podróżujących nowymi pojazdami modlił się proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy ks. Leszek Struk. Poświęcił też nowe pojazdy.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}