W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Razem Bezpieczniej” – umowy

Do końca roku siedem samorządów i dwie organizacje pozarządowe zrealizują jedenaście projektów za łączną kwotę prawie miliona złotych - na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Dwa zadania dotyczą powiatu białostockiego.

Razem bezpieczniej - podpisanie umów przez starostę i wicestarostę

W czwartek (27.10) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim umowy z wojewodą podlaskim podpisali m.in. starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe. 
W powiecie białostockim realizowane będą: 

  • budowa wyniesionego skrzyżowania ulic: Zabłudowskiej, Białostockiej i Zagumiennej w Surażu (wykonane będzie wyniesione skrzyżowanie z czterema przejściami dla pieszych na wszystkich wylotach. Wyniesienie zostanie wykonane z kostki betonowej koloru czerwonego. Przejścia dla pieszych będą wyposażone w aktywne znaki, zasilane z paneli fotowoltaicznych. Dla osób niewidomych i niedowidzących zostaną wykonane rampy z płytek betonowych typ fokus).
  • budowa wyniesionego skrzyżowania drogi powiatowej nr 1483B z drogami powiatowymi nr 1488B i 1556B w m. Biele. (Wykonane będzie skrzyżowanie wyniesione z kostki betonowej koloru czerwonego z dwoma przejściami dla pieszych. Przejścia będą wyposażone w aktywne znaki, zasilane z paneli fotowoltaicznych. Dla osób niewidomych i niedowidzących zostaną wykonane rampy z płytek betonowych typ fokus.)

Dofinansowanie na te dwa projekty wyniosło w sumie 200 tys. zł.

To IV edycja „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. 
W tym roku do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 29 wniosków od samorządów i organizacji pozarządowych. MSWiA wybrało ostatecznie 11 z nich, przyznając dofinansowanie. 
W tym roku w ramach programu "Razem Bezpieczniej" działania profilaktyczne podejmie jedna organizacja pozarządowa - Stowarzyszenie "Nadzieja", które na realizację projektu "Nie palę, nie biorę - pomagać wolę" otrzymała 100 tys. zł.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}