W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs „Sołtys na medal” - podsumowanie

Najbardziej aktywnych sołtysów w powiecie białostockim gościliśmy w Starostwie Powiatowym w Białymstoku. To osoby wyróżnione i nagrodzone w konkursie „Sołtys na medal”, ogłoszonym przez Starostę Powiatu Białostockiego.

Zdjęcie grupowe Starosty z laureatami

Do konkursu nadesłano blisko trzydzieści zgłoszeń. Kandydatów zgłaszały rady sołeckie i mieszkańcy danego sołectwa. Poprzez konkurs chcieliśmy wypromować najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnych. Wręczając nagrody starosta Jan Bolesław Perkowski gratulował laureatom działań podejmowanych na rzecz mieszkańców. Dodał, że w powiecie białostockim jest około 400 sołectw, gdzie zapewne jest jeszcze wielu sołtysów, których należy nagrodzić, dlatego zachęcał do udziału w kolejnych edycjach konkursu. 

Laureaci:

  • I miejsce Piotr Herman – Sołectwo Bokiny, gm. Łapy 
  • II miejsce Wiktor Antoniuk – Sołectwo Złotniki, gm. Juchnowiec Kościelny 
  • III miejsce Katarzyna Dąbrowska – Sołectwo Sochonie, gm. Wasilków 

Wyróżnieni:

  • Beata Dybacka – Sołectwo Obrubniki, gm. Dobrzyniewo Duże
  • Marian Roszkowski – Sołectwo Brzozowo Antonie, gm. Poświętne
  • Tomasz Domaszewski – Sołectwo Łapy Pluśniaki, gm. Łapy
  • Krystyna Grabowska – Sołectwo Uhowo I, gm. Łapy
  • Dariusz Jastrzębski – Sołectwo Kudrycze, gm. Zabłudów
  • Maria Zaczeniuk – Sołectwo Księżyno-Kolonia, gm. Juchnowiec Kościelny
  • Iwona Bilkiewicz – Sołectwo Wiejki, gm. Gródek

Wręczono też 17 podziękowań - upominków sołtysom za udział w konkursie. Gratulujemy!

Kandydatury oceniała komisja w składzie: Sekretarz Powiatu Białostockiego Joanna Kondzior, radni Bożena Bieryło i Henryk Suchocki, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Julita Skiepko.
Kryteria, które brała pod uwagę komisja konkursowa to: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, inicjatywy lokalne (wydarzenia) podjęte i realizowane przez sołtysa, współpraca sołtysa z samorządem gminnym, wpływ działalności kandydata na integrację społeczności lokalnej, czas sprawowania funkcji sołtysa w połączeniu z efektami działalności, plany związane z działalnością sołtysa.

Konkurs był ogłoszony w ub. roku, jednak jego uroczyste podsumowanie przesunęliśmy ze względu na dużą liczbę zachorowań na Covid-19.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}