W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Punkty szczepień - działalność zawieszona

Powiat Białostocki czasowo zawiesza działalność punktów szczepień powszechnych przeciwko Covid-19 w DPS w Choroszczy i ZSM w Łapach. Powodem jest spadające zainteresowanie mieszkańców szczepieniami, w związku z dużą liczbą takich punktów w powiecie.

baner przed wejściem do punktu w Choroszczy

Powiat Białostocki czasowo zawiesza działalność punktów szczepień powszechnych przeciwko Covid-19. Powodem jest spadające w ostatnich dniach zainteresowanie mieszkańców szczepieniami, w związku z dużą liczbą takich punktów w powiecie. W dwóch punktach - w ZSM w Łapach i DPS w Choroszczy wykorzystano 1480 dawek szczepionki firmy Moderna, zwróconych – do wykorzystania w innych punktach będzie 520.

Na razie nie są przyjmowane zapisy nowych osób. Punkt wznowi pracę 9 czerwca 2021 r. Wtedy osoby zaszczepione tu pierwszą dawką, dostaną drugą dawkę szczepionki firmy Moderna. Możliwe, że w związku z możliwością szczepień dzieci, będą tu prowadzone szczepienia młodzieży od 12 roku życia - informuje starosta Jan Bolesław Perkowski. 

Żeby otrzymać szczepionkę w punkcie w Łapach lub Choroszczy, nie trzeba być mieszkańcem powiatu białostockiego. Zapraszamy! 

{"register":{"columns":[]}}