W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe boisko w Czarnej Białostockiej – otwarcie

Nowoczesne boisko piłkarskie w Czarnej Białostockiej oficjalnie oddano do użytku. Boisko o wymiarach 90x45 ma sztuczną murawę z atestami m.in. FIFA oraz PZH, są zadaszone boksy dla zawodników rezerwowych, oświetlenie i szatnie. Najbardziej cieszy się z tego młodzież, która trenuje piłkę nożną.

Trening młodzieży w ramach otwarcia boiska przy ul. Torowej. (Zdj. Urząd Miasta i Gminy w Czarnej Białostockiej)

Nowoczesne boisko piłkarskie w Czarnej Białostockiej oficjalnie oddano do użytku (16.06.2021 r.). Boisko o wymiarach 90x45 ma sztuczną murawę z atestami m.in. FIFA oraz PZH, są zadaszone boksy dla zawodników rezerwowych, oświetlenie i szatnie. 
Najbardziej cieszy się z tego młodzież, która trenuje piłkę nożną. Z nowego boiska będą mogli odpłatnie korzystać także dorośli mieszkańcy gminy.

W otwarciu obiektu sportowego wzięli udział samorządowcy i politycy, wśród nich starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski. Jak mówił, Czarna Białostocka wkrótce będzie gminą sportową, gdy jest tam już boisko Orlik przy SP2, a w centrum miasta buduje się hala sportowa. Staroście towarzyszyli Sebastian Ptaszyński z zarządu powiatu i powiatowa radna Jadwiga Piotrowska.

- Na nowym boisku będą mogły trenować dzieci, młodzież, od godziny 8:00 do 22:00 jeżeli będzie taka potrzeba. W szatni kiedyś był węzeł cieplny, później stała rudera. Dzisiaj jest obiekt na wjeździe do miasta, który cieszy oko, jest estetyczny - mówi burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:
Mieczysław Kazimierz Baszko - Poseł na Sejm RP, Tomasz Madras - Wicewojewoda Podlaski, Jan Bolesław Perkowski - Starosta Powiatu Białostockiego, Jacek Chrulski - Burmistrz Czarnej Białostockiej, 
Czesław Kasiukiewicz - zasłużony działacz sportowy Gminy Czarna Białostocka, Irena Staniszczak - przedstawicielka Rady Miejskiej w Czarnej Białostockiej, Dariusz Kochanowski - Prezes LUKS „Czarni”.

Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony 400 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z rządowego programu "Sportowa Polska".

W ramach prac dokonano niezbędnego poszerzenia płyty boiska, z zabezpieczeniem przed ewentualnym osuwaniem ziemi poprzez budowę palisady. Obok boiska, część budynku po dawnej kotłowni przeszła gruntowny remont. W zespole sanitarno-szatniowym wydzielono dwie szatnie z węzłami sanitarnymi i zaplecze techniczno-administracyjne. Utworzono punkt postojowy dla rowerów. Zagospodarowano także teren wokół obiektu, nasadzono drzewa w ramach kompensacji przyrodniczej w miejsce usuniętych z przebudowywanych skarp.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}