Nowe boisko w Czarnej Białostockiej – otwarcie
Nowoczesne boisko piłkarskie w Czarnej Białostockiej oficjalnie oddano do użytku. Boisko o wymiarach 90x45 ma sztuczną murawę z atestami m.in. FIFA oraz PZH, są zadaszone boksy dla zawodników rezerwowych, oświetlenie i szatnie. Najbardziej cieszy się z tego młodzież, która trenuje piłkę nożną.
Nowoczesne boisko piłkarskie w Czarnej Białostockiej oficjalnie oddano do użytku (16.06.2021 r.). Boisko o wymiarach 90x45 ma sztuczną murawę z atestami m.in. FIFA oraz PZH, są zadaszone boksy dla zawodników rezerwowych, oświetlenie i szatnie.
Najbardziej cieszy się z tego młodzież, która trenuje piłkę nożną. Z nowego boiska będą mogli odpłatnie korzystać także dorośli mieszkańcy gminy.
W otwarciu obiektu sportowego wzięli udział samorządowcy i politycy, wśród nich starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski. Jak mówił, Czarna Białostocka wkrótce będzie gminą sportową, gdy jest tam już boisko Orlik przy SP2, a w centrum miasta buduje się hala sportowa. Staroście towarzyszyli Sebastian Ptaszyński z zarządu powiatu i powiatowa radna Jadwiga Piotrowska.
- Na nowym boisku będą mogły trenować dzieci, młodzież, od godziny 8:00 do 22:00 jeżeli będzie taka potrzeba. W szatni kiedyś był węzeł cieplny, później stała rudera. Dzisiaj jest obiekt na wjeździe do miasta, który cieszy oko, jest estetyczny - mówi burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:
Mieczysław Kazimierz Baszko - Poseł na Sejm RP, Tomasz Madras - Wicewojewoda Podlaski, Jan Bolesław Perkowski - Starosta Powiatu Białostockiego, Jacek Chrulski - Burmistrz Czarnej Białostockiej,
Czesław Kasiukiewicz - zasłużony działacz sportowy Gminy Czarna Białostocka, Irena Staniszczak - przedstawicielka Rady Miejskiej w Czarnej Białostockiej, Dariusz Kochanowski - Prezes LUKS „Czarni”.
Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony 400 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z rządowego programu "Sportowa Polska".
W ramach prac dokonano niezbędnego poszerzenia płyty boiska, z zabezpieczeniem przed ewentualnym osuwaniem ziemi poprzez budowę palisady. Obok boiska, część budynku po dawnej kotłowni przeszła gruntowny remont. W zespole sanitarno-szatniowym wydzielono dwie szatnie z węzłami sanitarnymi i zaplecze techniczno-administracyjne. Utworzono punkt postojowy dla rowerów. Zagospodarowano także teren wokół obiektu, nasadzono drzewa w ramach kompensacji przyrodniczej w miejsce usuniętych z przebudowywanych skarp.