W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Czas na tradycje” – wykopki w Wojszkach

Miejscem kolejnego spotkania z cyklu „Czas na tradycje” były Wojszki w gminie Juchnowiec Kościelny. Uczestnicy kopali ziemniaki w gospodarstwie ekologicznym Stakul Stanisława Kulpy.

Przed wyjazdem na wykopki - poczęstunek

Przy wykopkach pracowali starosta białostocki Jan Perkowski i kilkoro pracowników Starostwa Powiatowego, panie ze Stowarzyszenia „Barwa”, syn gospodarzy pan Adam. W ‘odprawie’ przed wyjazdem na pole uczestniczył także wójt Juchnowca Kościelnego Krzysztof Marcinowicz. 

To było bardzo miłe spotkanie. Gospodarzom dziękujemy za opowieść o tym, jak powstało ich gospodarstwo i o tym jak bardzo potrzebna jest nam w życiu wzajemna życzliwość. Z kolei paniom Danucie i Małgorzacie dziękujemy za smakowite przekąski, bez których nie mielibyśmy siły pracować w polu. Do zobaczenia w kolejnej gminie Powiatu Białostockiego.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}