W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obrady Komisji Budżetu i Finansów oraz Infrastruktury Technicznej

Komisja Budżetu i Finansów oraz Komisja Infrastruktury Technicznej Rady Powiatu Białostockiego zaaprobowały zmiany w tegorocznym budżecie. Zakładają one wzrost dochodów, przeznaczonych na zaplanowane inwestycje.

radni, głos zabiera starosta,

Zmiany w budżecie to skutek uzyskanych dotacji rządowych i unijnych na przebudowy dróg w kwocie blisko 10 mln zł a także unijnego wsparcia na cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych w wysokości 2,3 mln zł – informuje starosta Jan Bolesław Perkowski. 

Radni zaktualizowali (16.01.2023 r) zakres inwestycji o opracowanie dokumentacji projektowej na ścieżkę pieszo-rowerową Klepacze – Niewodnica Kościelna. Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wesprą przebudowy: drogi Gniła – Dobrzyniewo Duże, ul. Mazowieckiej w Księżynie, drogi i mostu w Rybnikach, a środki z UE są głównym źródłem przebudowy ul. 11 Listopada w Tykocinie. Zmiana w budżecie uwzględnia również wpływ wsparcia na przebudowy dróg powiatowych od gmin, które zadeklarowały udział w inwestycjach po ostatniej sesji rady powiatu.

Temat ścieżki pieszo-rowerowej Klepacze – Niewodnica Kościelna był szeroko omawiany przez Komisję Infrastruktury Technicznej. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski przedstawił możliwości jej wytyczenia. Komisja zaaprobowała umieszczenie w budżecie środków na tworzenie dokumentacji projektowej ścieżki, mimo kosztów związanych z poszerzeniem pasa drogowego. Klepacze – Niewodnica Kościelna to jedna z najbardziej ruchliwych dróg w powiecie.

Podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury omawiano również kolejne prace w szpitalu powiatowym w Łapach, które zaowocują zwiększeniem liczby łóżek na Oddziale Ortopedycznym o 11, a tym samym poprawią dostępność i ekonomikę działania jednostki.

Posiedzenia komisji to stała część prac Rady Powiatu Białostockiego. Pracom Komisji Finansów i Budżetu przewodniczyła Bożena Nienałtowska, a Andrzej Babul poprowadził obrady Komisji Infrastruktury Technicznej.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}