W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oficjalne otwarcie drogi w Juchnowcu Kościelnym

Z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości w Juchnowcu Kościelnym otwarto przebudowaną drogę powiatową nr 1483 B. W ramach inwestycji firma Probet. przebudowała ponad kilometrowy odcinek drogi.

Otwarcie drogi w Juchnowcu Kościelnym - uroczyste przecięcie wstęgi

Przebudowany odcinek drogi to 800 m na wjeździe do Juchnowca od strony Białegostoku do ronda, i dalej za rondem 250 m w kierunku Bielska Podlaskiego. Wcześniej była tam zniszczona nawierzchnia asfaltowa.

 

- Zadanie ukończono już jakiś czas temu, cieszy mnie ta nowa, ładna droga, często z niej korzystam jadąc na południe – mówił podczas spotkania Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.

 

- Inwestycja była potrzebna, bo to bardzo uczęszczana droga, w pobliżu jest kościół, Urząd Gminy, rondo – podkreślał starosta Jan Perkowski. Zapowiedział również, że w przyszłości przebudowywany będzie kolejny odcinek tej drogi w kierunku Białegostoku.

 

- Przebudowa mocno zakłóciła życie mieszkańcom, ale teraz są zadowoleni – mówił wójt Krzysztof Marcinowicz.

W swoich wystąpieniach wszyscy nawiązali do zbliżających się Świąt Wielkanocnych i sytuacji na świecie, życząc nam wszystkim spokoju, zdrowia i optymizmu.

 

Przebudowaną drogę poświęcili ksiądz Andrzej Kondzior Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu i ksiądz Jan Kojło Proboszcz Parafii Prawosławnej

pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach.

 

Wartość zadania wyniosła blisko 1, 6 mln zł; Wysokość dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskanego przez Powiat 782 tys. zł; Pozostała kwota pochodziła z budżetów Powiatu Białostockiego i Gminy Juchnowiec Kościelny. Wykonawcą był Probet Firma Drogowa J.A. Choćko.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}