W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dotacja na modernizację drogi Chraboły - Kopisk

Milion złotych otrzymał Powiat Białostocki na modernizację drogi Chraboły – Kopisk (gm. Dobrzyniewo Duże). Pieniądze pochodzą z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Dzięki dofinansowaniu utwardzony zostanie 4,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej między Chrabołami a Kopiskiem.

Uroczystość wręczenia czeku na modernizację drogi Kopisk - Chraboły

W czwartek 24 marca 2022 r. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Sebastian Łukaszewicz przekazał Staroście Powiatu Białostockiego Janowi Bolesławowi Perkowskiemu symboliczny czek na kwotę 1 mln zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, utworzonego w ramach budżetu województwa.

Teraz obie miejscowości łączy droga szutrowa. Nowa utwardzona poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy nie tylko okolicznych mieszkańców ale i turystów, odwiedzających Puszczę Knyszyńską i pobliski Rezerwat Przyrody Krzemianka.

Inwestycja będzie sfinansowana z budżetu Województwa Podlaskiego (1 mln zł), Powiatu Białostockiego (0,5 mln zł) i Gminy Dobrzyniewo Duże (0,5 mln zł). Sebastian Łukaszewicz podkreślił, że to przykład, jak w ramach Funduszu mogą efektywnie współpracować trzy samorządy: wojewódzki, powiatowy i gminny. Z pożytkiem dla mieszkańców.

– To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy jeżdżą tędy do pracy, do Urzędu Gminy,  wożą dzieci do lekarza i do szkoły  – wyliczał starosta. ¬– Ta inwestycja jest przykładem naszej dobrej współpracy, zasady „wszystkie ręce na pokład”  - mówił starosta Jan Perkowski. Przypomniał, że inicjatorem przebudowy tej drogi był Zdzisław Łukaszewicz z Zarządu Powiatu Białostockiego.

Z kolei wójt gminy Dobrzyniewo Duże Wojciech Cybulski podkreślił, że to cudowny dzień dla miejscowości Kopisk i całej gminy. Wójt liczy, że modernizacja drogi nie zmieni charakteru tego miejsca i wciąż będzie ono urokliwe. 

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg - inwestycja będzie polegać na poczwórnym powierzchniowym utrwaleniu drogi emulsją i grysami. Droga będzie mieć pobocza gruntowe, nie będzie poszerzana. Ma być gotowa jesienią 2022 r.

W wydarzeniu wzięli udział również radni gminy Dobrzyniewo Duże, sołtys Kopiska i okoliczni mieszkańcy.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}