W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przejazd kolejowy w Niewodnicy Kościelnej zamknięty

Powodem jest przebudowa linii kolejowej na odc. Białystok-Czyżew. Kierowcy – prawdopodobnie do marca - muszą korzystać z objazdów.

zamknięty przejazd

Przejazd w Niewodnicy zamknięto na ok. cztery miesiące dla ruchu pojazdów. Piesi nadal mogą tamtędy przechodzić, by docierać do szkoły, przedszkola, czy kościoła bez konieczności nadkładania drogi. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i korzystać z objazdu - do przejazdu w Trypuciach. Blisko jest również przejazd w Klepaczach na ul. Kolejowej. 

Powodem zamknięcia przejazdu w Niewodnicy jest przebudowa linii kolejowej na odc. Białystok-Czyżew i dostosowanie jej do przejazdu z większą prędkością - do 200 km/h dla pociągów pasażerskich i 120 km/h dla składów towarowych. Efektem będzie znaczne obniżenie w tym miejscu torowiska i bezpieczny, bezkolizyjny przejazd pod torami, dzięki czemu na uczęszczanej trasie nie będą tworzyć się korki, związane z postojem przed kolejowym szlabanem.

Kolejarze z powodu budowy tunelu pod torami, zamknęli również sąsiedni przejazd w Baciutach. Dlatego kierowcy, którzy jadą z Białegostoku do Wysokiego Mazowieckiego powinni jechać objazdem przez np. Łapy.

{"register":{"columns":[]}}