W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowa Rada Rynku Pracy – obrady w Starostwie

Powiatowa Rada Rynku Pracy obradowała w Starostwie Powiatowym w Białymstoku. W posiedzeniu wzięli udział starosta Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Piotr Matusiak.

Powiatowa Rada Rynku Pracy - obrady w sali konferencyjnej Starostwa

Na wstępie wręczono akty powołania na członków Powiatowej Rady Rynku Pracy w Białymstoku dwóm osobom, które nie mogły wziąć udziału w pierwszym posiedzeniu 9 czerwca. To Małgorzata Zdrodowska i Eugeniusz Muszyc. Starosta Perkowski życzył im owocnej pracy w Radzie. 

Następnie członkowie Rady rozpatrzyli wnioski o umorzenie nienależnie pobranych należności. Rada zaopiniowała też zmiany w podziale środków Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu w 2021 r. Ponadto Rada opiniowała wnioski o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Na pytanie jednego z członków PRRP dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy poinformował, że bez pracy jest obecnie 13,6 tys. osób. Stopa bezrobocia w powiecie wynosi 9%, a w mieście Białystok 6,6%. Wspomagają nas obcokrajowcy, z których większość to Ukraińcy, a dalej Białorusini. Pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że przedsiębiorcy stosują dłuższe okresy zatrudnienia pracowników - podkreślił dyrektor Matusiak.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}