W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konsultacje przebiegu drogi powiatowej w Rumejkach

W poniedziałek 22 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym odbyły się konsultacje społeczne dotyczące przebiegu drogi we wsi Rumejki. Starosta Jan Bolesław Perkowski, wójt Krzysztof Marcinowicz i Jan Gradkowski podziękowali mieszkańcom za liczne przybycie. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób.

Spotkanie w Rumejkach

Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku na czele z dyr. Markiem Jędrzejewskim przedstawił wstępną koncepcję drogi pełniącej rolę obwodnicy Rumejek. Była to odpowiedź na zaniepokojenie części mieszkańców planowaną przebudową drogi przez wieś i związanymi z nią niedogodnościami – przesunięciem płotów i pasa drogi niekiedy aż pod domy.

Przez godzinę zmiany były szczegółowo omawiane, każdy mieszkaniec mógł dokładnie zapoznać się z propozycją i określić, czy wybiera drogę przez wieś, czy „obwodnicę”. W efekcie 3/4 osób biorących udział w konsultacjach wybrała przebieg omijający wieś. 

- Dziękuję wszystkim uczestniczącym w spotkaniu. Nie sposób budować dróg bez dokładnego wysłuchania mieszkańców i przedstawienia założeń oraz ewentualnych rozwiązań zastępczych – mówił starosta. Podkreślał też efektywność dobrej współpracy z gminą i rządem w finansowaniu rozwoju infrastruktury drogowej.

Kolejnym etapem przygotowania inwestycji będzie opracowanie dokumentacji technicznej. Potrwa to prawdopodobnie nieco ponad rok. Będziemy informować o postępach prac i rozpoczęciu kolejnych działań na rzecz budowy nowej, bezpiecznej drogi powiatowej omijającej Rumejki.
 

{"register":{"columns":[]}}